اخبار کانادامقالاتمقالات پزشکی

چهار مورد از علایم مبتلا بودن به نارسایی قلبی که نمی دانید

افزایش نرخ حملات قلبی در هند یک نگرانی بزرگ برای همه است. حتی افراد سالمی که رژیم غذایی متعادل دارند و ورزش می‌ کنند نیز مستعد حملات قلبی هستند، بنابراین نمی توان گفت چه کسانی از سلامت کامل برخوردارند زیرا همه در معرض حمله قلبی قرار دارند.

حملات قلبی ناشی از تجمع رسوبات چربی در شریان هاست که باعث کاهش جریان خون می شود. داده های مطالعات نشان می دهند که میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی (CVD) در هند 272 نفر در هر 100000 نفر است که به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین جهانی است. این آمار نشان می دهد که افزایش آگاهی عمومی در مورد علایم حمله قلبی بسیار ضروری است.

دکتر پراخار سینگ، مشاور حاضر در بخش تروما و اورژانس در بیمارستان Max، در مصاحبه ای با HT Lifestyle، گفت که ممکن است شما نارسایی قلبی داشته باشید اما ندانید.

دکتر انبو پاندیان، مشاور پزشکی در آگاتسا، برای افزایش آگاهی عمومی در مورد علایم نارسایی قلبی که طبیعی به نظر می رسند اما ممکن است کشنده باشند این سه علامت را عنوان نمود:

 

  • درد قفسه سینه: افرادی که درد قفسه سینه را تجربه می کنند به طور معمول آن را به عنوان نشانه ای از مشکلات معده نادیده می گیرند. با این حال، یکی از شایع ترین علائم نارسایی قلبی درد قفسه سینه است. فرد ممکن است فشار یا ناراحتی در زیر یا پشت ناحیه جناغی را تجربه کند که می‌ تواند به فک، شانه‌ ها، بازو و قسمت بالای کمر کشیده شود. ممکن است فردی درد قفسه سینه را تجربه نکند اما به بیماری قلبی مبتلا باشد که این موضوع در میان زنان شایع تر است.

 

  • خستگی: یکی دیگر از علائم شایع نارسایی قلبی، خستگی بیش از حد در طول روز است. فعالیت هایی مانند پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری بسیار سخت و خسته کننده می شوند زیرا بافت های بدن خون کافی برای انجام وظایف روزانه خود دریافت نمی کنند. مصرف یک رژیم غذایی سالم و مغذی با ویتامین ها و مواد معدنی فراوان نیز می تواند به جلوگیری از خستگی کمک کند.

 

  • ضربان قلب نامنظم: آریتمی، ضربان قلب نامنظم است که به دلیل افزایش خطر لخته شدن خون ایجاد می شود. ضربان های نامنظم باعث تپش قلب می شوند. در نتیجه، یک فرد ممکن است احساس سوزش یا تپش در قفسه سینه را تجربه کند؛ در صورت تداوم علائم یا عود کردن مکرر علائم یا سابقه دیابت و یا فشار خون بالا، توصیه می شود با پزشک مشورت کنید.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید