اخباراخبار کانادا

چند نوشیدنی و خوراکی محبوب آمریکایی که در 30 کشور ممنوع شده اند

مصرف کنندگان در ایالات متحده برای ایمن نگه داشتن غذاهای بسته بندی شده، ماهی و تولیدات دامی به سازمان هایی مانند سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی اعتماد می کنند – اما با چه استانداردهایی؟

بسیاری از افزودنی‌ های غذایی آمریکایی خطرناک‌ هستند و در خارج از کشور ممنوع بوده و به شدت کننترل می شوند. اما چه مواد شیمیایی در ترکیبات برخی از این نوشیدنی ها و خوراکی ها نهفته است؟ چه شیوه های تولیدی در ایالات متحده آمریکا استاندارد، اما در سایر نقاط جهان غیرقانونی است؟

سالمون پرورشی   

آمریکایی ها عاشق ماهی سالمن هستند اما ماهی پرورشی موجود در آمریکا با آستاگزانتین تغذیه می شود تا رنگ مرجانی به آن بدهد، ماهی سالمون حاوی این ماده، برای مصرف در استرالیا و نیوزلند ممنوع است.

 

نوشیدنی Mountain Dew   

این نوشیدنی غیرالکلی با طعم لیمو حاوی روغن گیاهی برم دار (BVO) به عنوان امولسیفایر است که در ژاپن و اتحادیه اروپا ممنوع است؛ برم عنصری است که می تواند در بدن تجمع پیدا کرده و منجر به از دست دادن حافظه و همچنین مشکلات پوستی و عصبی شود.

 

Little Debbie Swiss Rolls   

این دسر محبوب در ایالات متحده حاوی رنگ های خوراکی زرد شماره 5 و قرمز شماره 40 است که در حال حاضر در اتحادیه اروپا مجاز است، اما بسته بندی باید حاوی هشدار اثرات نامطلوب آن در کودکان باشند، استفاده از این رنگ ها در غذاهای مخصوص نوزادان و کودکان خردسال ممنوع است.

Frosted Flakes,  and Rice Krispies     

این سریال های صبحانه محبوب حاوی BHT، یک تقویت کننده طعم است که مدت هاست به دلیل خواص سرطان زایی بالقوه آن مورد مطالعه قرار گرفته است و در ژاپن و اتحادیه اروپا ممنوع است. 

 

Coffee-mate   

چربی های ترانس مانند روغن های نیمه هیدروژنه سویا و پنبه دانه موجود در این محصول با بیماری قلبی مرتبط هستند و از 18 جون 2018 رسماً در ایالات متحده ممنوع شدند با این حال این محصول، هنوز در بازار موجود است.

 

 

Gatorade   

این نوشیدنی حاوی رنگ های خوراکی زرد شماره 5 و زرد شماره 6 است که استفاده از آنها در غذاهای مخصوص نوزادان و کودکان خردسال در اتحادیه اروپا ممنوع است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید