اخباراخبار جهان

چشم‌پوشی FBI از اقدامات غیرقانونی هانتر بایدن

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در گزارشی 1050 صفحه ای که اخیرا منتشر شد، FBI را به دلیل چشم پوشی از اقدامات غیر قانونی هانتر بایدن (پسر جو بایدن) مورد انتقاد قرار داد.

براساس این گزارش، او هزاران دلار به افراد درگیر قاچاق انسان و فحشای سازمان یافته کمک کرده است. 

جمهوری خواهان عضو کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، مدعی شده اند که FBI معاملات تجاری خارجی هانتر بایدن را در هفته های قبل از انتخابات 2020 کم اهمیت جلوه داده است.

این گزارش به تفصیل به اقدامات غیر قانونی هانتر بایدن پرداخته است. 

این گزارش که براساس مستندات موجود در لپ‌تاپ هانتر بایدن تهیه شده است، به هزاران دلار پولی اشاره می‌کند که او به افراد درگیر در فحشا سازمان یافته پرداخته است. 

مارک زاکربرگ اعتراف کرد که شرکت او داستان های مربوط به دخالت جو بایدن در معاملات تجاری هانتر را سانسور کرده است. 

زاکربرگ مدعی شد که این کار را به دلیل هشدارهای FBI در مورد پروپاگاندای روسی انجام داده است.

حال این کمیته ازFBI  می خواهد پاسخ دهد که چرا اطلاعات لپ‌تاپ هانتر را به «اطلاعات نادرست روسی» تعبیر کرده است. 

جمهوری خواهان ارشد ادعا می‌کنند که دفتر FBI معاملات تجاری خارجی و فعالیت ‌های غیرقانونی احتمالی هانتر را در هفته های قبل از انتخابات 2020 کم اهمیت جلوه داده است و حتی برای سانسور اطلاعاتی، با پلتفرم اجتماعی فیسبوک تبانی کرده است.

در این گزارش به جزئیات رسوایی ‌های فاش شده از لپ‌تاپ هانتر بایدن اشاره شده است؛ او در یکی از این موارد مبلغ 3.5 میلیون دلار به بیوه شهردار مسکو پرداخته است.

در این گزارش به عضویت جنجالی هانتر در هیئت مدیره یک شرکت گاز اوکراینی اشاره شده و به معاملات تجاری ۱۰ میلیون دلاری خانواده بایدن با یک شرکت چینی پرداخته شده است.

.

این گزارش شامل نسخه‌ هایی از تمام نامه‌هایی است که کمیته قضایی مجلس در اوایل سال جاری به مقامات مسئول ارسال کرده است؛ در این نامه ها از آنها خواسته شد که «تمام اسناد و ارتباطات» مرتبط با این پرونده را در اختیار این کمیته قرار دهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید