اخباراخبار کانادا

چرا کانادا عمدا تربیت پزشکان جدید را محدود می کند؟

کانادا- تریستین هوپر با انتشار مقاله در نشنال پست به موضوع کمبود پزشک پرداخته است و می نویسد: در حالی که کانادایی‌ ها به طور فزاینده‌ از گزینه ‌های خصوصی برای بهبود اوضاع بحرانی مراقبت های بهداشتی استقبال می کنند، دولت کانادا باید کنترل های سختگیرانه خود بر روند تامین پزشک را کاهش بدهد. در حالی که سیاستمداران کمبود پزشک در کشور را محکوم می‌ کنند، سیاست دولت فدرال این است که کمبود را حفظ کند. 

کانادا محدودیت‌هایی را برای تعداد دانشجویانی که هر ساله وارد دانشکده پزشکی می‌ شوند، تایین کرده است.

استان ها همچنین در تایید مدارک پزشکان خارجی به شدت سختگیر هستند. 

کانادا تنها کشور توسعه یافته است که سرسختانه بر ممنوعیت کامل بیمه درمانی خصوصی برای خدمات درمانی تحت پوشش بیمه همگانی، ایستادگی می کند. کانادایی ها می توانند برای پوشش هزینه دندان بیمه بخرند، اما در صورت ابتلا به سرطان، با گزینه قرار گرفتن در صف یا پرداخت نقدی به بیمارستان های آمریکا روبرو می شوند. در هیچ کشورهمطرازی چنین چیزی جود ندارد و سیستم دو لایه از ژاپن گرفته تا بلژیک و بریتانیا وجود دارد. در استرالیا، یک مادر باردار می تواند نوزاد خود را به صورت رایگان در بیمارستان دولتی به دنیا بیاورد. یا، اگر برنامه بیمه درمانی خوب داشته باشد، می تواند مراقبت های ویژه زایمان را در یک بیمارستان خصوصی دریافت کند. کانادا فاقد این گزینه قانونی است.

کانادا یک سیستم سهمیه بندی در مورد تعداد دانشجویانی که مجاز به ثبت نام در 17 دانشکده پزشکی این کشور هستند، دارد. هر سال، دولت های استانی تعداد پزشکانی که توانایی مالی آموزش آنها  را دارد را اعلام می کند و پذیرش در دانشکده بر اساس آن تعیین می شود. در سال 2018، دولت کبک پذیرش دانشکده های پزشکی را کاهش داد، زیرا تشخیص داد تعداد فارغ التحصیلان بیش از حد است. دانشگاه تورنتو نیز برای سال تحصیلی 2020، فقط مجاز به آموزش هشت متخصص قلب، چهار متخصص غدد و یک داروساز بالینی بود و مجبور شد سهمیه کمتری برای پزشکی خانواده در نظر بگیرد. 

هیچ حرفه دیگری به این صورت عمل نمی کند. برای استان ها مهم نیست دانشگاه های آنها سالانه چند وکیل یا مکانیک تولید می کنند، زیرا دولت وظیفه کاریابی برای آنها را ندارد.

واقعیت این است که حتی اگر محدودیت های اعمال شده دولت بر تعداد پزشکانی که در کانادا آموزش می بینند برچیده شود، با توجه به زمان بر بودن آموزش پزشک جدید، تاثیر زیادی در دهه آینده نخواهد داشت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید