اخباراخبار کانادا

چرا کانادا با وجود گرانی مسکن، همچنان به مهاجرپذیری ادامه می دهد؟

دلیل اصلی ادامه سیاست مهاجرپذیری کانادا در نرخ پایین زاد و ولد در این کشور نهفته است. به همین دلیل کانادا به افراد جوان و جاه طلب نیاز دارد تا با پرداخت مالیات، از افراد مسن و بازنشسته در این کشور حمایت کنند.

به علاوه قیمت های بالای مسکن در کانادا تنها محدود به چند کلانشهر بزرگ و شلوغ مانند تورنتو و ونکوور است. متوسط قیمت مسکن در شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر در کانادا عبارتند از:

-ونکوور: 1175000 دلار.

-تورنتو: 1090000 دلار.

-اتاوا: 660000 دلار.

-مونترال: 515000 دلار.

-کلگری: 494000 دلار.

-ادمونتون: 398000 دلار.

هر چه از مناطق پرجمعیت جنوب انتاریو و سواحل بریتیش کلمبیا فاصله می گیریم، قیمت مسکن به شدت کاهش می یابد و حتی به نصف و پایین تر نیز می رسد؛ به گونه ایی که متوسط قیمت خانه ها در ادمونتون حدود یک سوم قیمت آنها در ونکوور است. در ضمن قیمت شهرهای با جمعیت پایین تر حتی کمتر از این مقدار است. متوسط قیمت خانه ها در شهر وینیپگ تنها حدود 369000 دلار است و قیمت خانه در شهرهای کوچک تری مانند رجینا، ساسکاتون و هالیفاکس حتی از این نیز پایین تر است.

کانادا فقط به مهاجرینی نیاز دارد که قصد دارند در مناطق کم تراکم (از نظر جمعیتی) کانادا زندگی کنند. بخش اعظم این سرزمین تقریباً خالی است، با وجود اینکه کانادا از نظر مساحت بزرگتر از ایالات متحده است و 80% از زمین های کشاورزی آن در مناطق کم جمعیت قرار دارند، اما جمعیت آن حتی از ایالت کالیفرنیا نیز کمتر است. دولت کانادا می تواند با تصویب قانون، مهاجران را مجبور کند به این مناطق بروند و بدین صورت فشار مسکن را از شهرهای شلوغی که در حال حاضر در حال جذب مهاجران هستند، بردارد. در این صورت آنها مجبور خواهند بود، هوای سرد این مناطق را تحمل کنند.

شاید بتوان معیار تحمل سرما را یکی از معیارهای کلیدی این سیستم مهاجرتی قرار داد. در این صورت کافی است آنها خود را برای پوشش (پالتوها و کاپشن های سنگین با جیب های بزرگ) و نحوه زندگی در این مناطق آماده کنند. خیلی از آنها دیر یا زود به این شرایط عادت می کنند.

زمستان در مناطقی مانند کلگری و ادمونتون بسیار گرم تر از وینیپگ است و شاید کسانی که به اینجا مهاجرت می‌کنند، بدشانس ترین دسته مهاجران باشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید