اخباراخبار کانادا

چرا پزشکان بر اهمیت تزریق واکسن آنفولانزا در این هفته تاکید می کنند؟

مقامات بهداشت عمومی و کارشناسان پزشکی می گویند خانواده هایی که برای تعطیلات برنامه ریزی می کنند باید واکسن آنفولانزا را نیز در اولویت قرار دهند.

دکتر ترزا تام مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا، گفت که شیوع آنفولانزا در این فصل از سال بسیار بالاتر از حد معمول است و تعداد بستری های این بیماری خصوصا در میان کودکان، به شدت رو به افزایش است.

از این رو تام روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در اتاوا به مردم توصیه کرد: «از آنجایی که ما سریعا به سمت تعطیلات نزدیک می ‌شویم، لازم است همه افراد در برابر آنفولانزا واکسینه شوند و کسانی که تاکنون در این زمینه تعلل کرده اند، باید هر چه زودتر دست به کار شوند».

اما چرا واکسیناسیون برعلیه آنفولانزا در این موقع از سال بیشتر اهمیت دارد؟

داون باودیش، ایمونولوژیست و استاد دانشگاه مک مستر در همیلتون، چرایی این موضوع را برای ما توضیح می دهد. او گفت: «احتمال انتقال عفونت از کودکان به بزرگسالان، به ویژه بزرگسالان مسن تر، در این زمان از سال به شدت افزایش می یابد. زیرا ما در این مواقع  بیشتر از همیشه دور هم جمع می شویم و این در حالی است که هیچ کدام از ما ماسک نداریم. دریافت واکسن آنفولانزا در این هفته، شما را در برابر احتمال ابتلا به بیماری در این دوره محافظت می کند».

او در ادامه گفت: «در ضمن واکسن آنفولانزا می‌تواند شدت علائم بیماری و خطر بستری شدن فرد در بیمارستان را کاهش دهد. این در حالی است که احتمال بروز آسیب های بدنی دراز مدت مانند ایست قلبی و سایر بیماری ‌های قلبی را نیز کاهش می دهد».

متخصصان اطفال می گویند واکسینه شدن در برابر آنفولانزا و کووید19 احتمال ابتلا به عفونت های مشترک باکتریایی را که در بیشتر مواقع باعث بستری شدن فرد در بیمارستان می شوند، کاهش می دهد.

آنفولانزای خفیف معمولا باعث گلودرد، تب، درد عضلانی، آبریزش بینی و خستگی می شود. اما دکتر راجر وانگ استاد طب سالمندی در دانشگاه بریتیش کلمبیا معتقد است که آنفولانزا گاهی می تواند باعث کمبود اکسیژن و مشکل در تنفس شود و اینجاست که اهمیت واکسن آنفولانزا بیش از پیش مشخص می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید