اخباراخبار کانادا

چرا هزینه برخی خدمات در کانادا گران تر از سایر کشورهای جهان است؟

 

با افزایش هزینه های زندگی در کانادا، بسیاری برای تامین نیازهای اولیه زندگی خود با مشکل مواجه شده اند. اما براساس آمارها این افزایش هزینه ها در پاره ای از موارد ربطی به بحران کووید 19 ندارد و در کل برخی خدمات در کانادا گران تر از سایر نقاط جهان هستند. 

اینترنت و خدمات تلفن همراه:

قیمت بسته های اینترنت وایرلس و تلفن همراه در کانادا همواره از کشورهای دیگر گران تر بوده است. به عنوان مثال هزینه هر گیگابایت داده در اینجا، ممکن است تا 8 برابر بیشتر از سایر کشورها باشد. از این رو مصرف کنندگان کانادایی خیلی کمتر از مردم دیگر کشورها از این خدمات استفاده می کنند. دلیل اصلی این گرانی، رقابت ضعیف در این زمینه و ضعف های ساختاری، اعلام شده است. 

عرضه محدود مسکن:

با وجود اینکه تقاضا برای مسکن در کانادا روز به روز در حال افزایش است، اما عرضه مسکن هیچ تناسبی با آن ندارد. همین امر باعث شده که قیمت مسکن بین سال های 2005 تا 2022 در این کشور بیش از دو برابر شود. به گفته کارشناسان دلیل این مشکل، کمبود نیروی کار در کانادا است. این مشکل به ویژه در استان های انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا شدیدتر است. 

هزینه تبادلات بانکی با کارت های اعتباری:

هزینه تراکنش های مالی که به کارمزد تراکنش نیز معروف است در کانادا حدود 40 درصد بیشتر از اکثر کشورهای جهان است. همین امر باعث شده که کانادا به یکی از گران ترین کشورهای جهان در زمینه استفاده از کارت های اعتباری تبدیل شود. 

تا هفته پیش پرداخت این کارمزدها برعهده فرو.شندگان بود، اما از این به بعد پرداخت این کارمزدها که گاهی اوقات به 3 درصد قیمت خرید نیز می رسد، برعهده مصرف کنندگان کانادایی است. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که چرا این کارمزدها در کانادا بالاتر هستند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید