مقالاتمقالات اجتماعی

چرا نباید بلافاصله بعد از مرگ عزیزتان به بانک اطلاع دهید!

یکی از سخت ترین تجربه های زندگی، از دست دادن یکی از عزیزان است. مقابله با فقدان یک عزیز به اندازه کافی سخت است، اما وظیفه مرتب کردن اوضاع در این حال، روند سوگواری را پیچیده تر می کند.

یکی از راه هایی که شما می توانید استرس این مناسبت را کاهش دهید و تا زمانی که از نظر روحی به وضعیت مناسبی می رسید، بر اوضاع مسلط باشید، این است که بلافاصله بعد از مرگ عزیزتان بانک را خبردار نکنید. 

امی دیوین که یک مددکار اجتماعی آسایشگاه است و در تیک تاک با نام کاربری @yourhospicesocialworker فعالیت می کند، توضیح می ‌دهد که چرا نباید بلافاصله پس از فوت یکی از عزیزان‌تان به بانک اطلاع دهید.

پس از از دست دادن یکی از عزیزان، باید وقت کافی برای سوگواری در اختیار داشته باشید. شما چند هفته پر از استرس و سخت را پیش رو دارید که باید خود را برای آنها آماده کنید.

در ابتدا سعی کنید تمام مدارک و اطلاعات حساب بانکی آن مرحوم از جمله صورت حساب های بانکی را جمع آوری کنید تا از تمام فعالیت ‌های حساب او آگاه شوید.

در مورد پرداخت های اتوماتیک که از حساب برداشت می شوند، ترتیبی اتخاذ کنید تا در صورت لزوم افراد دریافت کننده وجوه از تغییر شرایط مطلع شوند.

بعد از اینکه توانستید بر خودتان و اوضاع مسلط شوید، می توانید به بانک اطلاع دهید و یک برنامه برای مدیریت امور مالی ایجاد کنید.

امی می گوید که هرگز نباید سعی کنید پس از فوت یکی از عزیزان تان، پولی را از حساب او برداشت کنید.

چون وقتی که به بانک اطلاع می‌ دهید عزیزتان فوت کرده است، حساب او مسدود می ‌شود. این بدان معنی است که هیچ پولی به صورت اتوماتیک و دستی از این حساب برداشت نمی شود.

چهار تا شش هفته دیگر گواهی فوت دریافت می کنید که باید آن را به بانک نشان دهید.

او در ادامه گفت: «امیدوارم عزیز درگذشته شما تمهیدات مناسبی را برای چنین مواقعی اتخاذ کرده باشد. به عنوان مثال اگر او مبلغی را به عنوان پرداخت پس از مرگ در حسابش در نظر گرفته باشد، شما می توانید در این موقع به آن پول دسترسی پیدا کنید. در ضمن اگر فرد متوفی با شما یک معاهده تراست قابل فسخ امضا کرده باشد، در این حالت شما می توانید اسناد آن را به بانک ارائه دهید».

نکته: تراست یک رابطه امانی است که در آن یکی از طرفین که به عنوان امانت دار شناخته می شود، به طرف دیگر یعنی امین، حق مالکیت دارایی ها را به نفع شخص ثالث می دهد.

او در پایان گفت: «وقتی مادر شوهرم فوت کرد، ما این کار را کردیم و آنها یک حساب جدید به نام تراست او باز کردند و پول را به آن حساب منتقل کردند.

یک راه دیگر برای رسیدگی به مسایل بانکی مانند این، ادغام یک امضا کننده مشترک در حساب است. اگر عزیز شما فوت کند، امضا کننده مشترک می تواند امور مربوط به حساب را مدیریت کند».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید