اخباراخبار کانادا

چرا مزایای حدود 200 هزار کانادایی در سال جاری مورد بازبینی قرار می گیرد؟

اگر امسال نامه ای دریافت کرده اید مبنی بر اینکه مزایای شما توسط اداره مالیات کانادا (CRA) بررسی می شود، بدانید که تنها نیستید.

زیرا امسالCRA  قصد دارد مزایای دریافتی توسط 200 هزار شهروند کانادایی را بازبینی کند تا مطمئن شود افراد و خانواده ها مزایایی را که حقشان بوده دریافت کرده اند.

آژانس CRA در یک اطلاعیه آنلاین اعلام کرد که امسال هزاران نامه را برای شهروندان کانادایی ارسال خواهد کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «پرونده ها بر اساس اینکه آیا رویدادی در زندگی فرد اتفاق افتاده که بر مزایا و اعتبارات دریافتی توسط او تاثیر بگذارد یا خیر، انتخاب می شوند.

اداره مالیات کانادا هنگام انتخاب پرونده ‌ها برای بازبینی، از معیارهای بی ‌طرفانه استفاده می ‌کند و جوامع یا گروه ‌های خاصی از مردم را مدنظر ندارد».

نوع اطلاعاتی که CRA ممکن است از شما مطالبه کند، شامل موارد زیر است: مدارک وضعیت تاهل، تعداد فرزندان تحت تکفل شما، تغییرات در آدرس منزل و …

این اطلاعات و مدارک به این دلیل از شما مطالبه می شوند که معمولا چنین عواملی بر مزایا و اعتباراتی که شما حق دریافت آنها را دارید تاثیر می گذارند.

در این راستا اداره مالیات کانادا از کسانی که این نامه ها را دریافت می کنند می خواهد «خونسردی خود را حفظ کنند و به آنچه در نامه از آنها خواسته شده است، پاسخ  بدهند».

یکی از نمایندگان اداره مالیات کانادا درباره این نامه ها گفت: «  CRAقصد ندارد برای کسی مشکلات روحی یا مالی ایجاد کند.

با این حال، افرادی که نامه را دریافت می کنند باید در اسرع وقت به آن پاسخ دهند. آنها می توانند اسناد و اطلاعات خواسته شده را به صورت آنلاین و از طریق پست به سازمان CRA ارسال کنند»؛ خبر خوب این است که شهروندان کانادایی مادامی که اطلاعاتشان در حال بررسی است، مزایا یا اعتبارات خود را دریافت خواهند کرد. اما CRA هشدار می دهد که اگر شهروندان به این نامه ها پاسخ ندهند مزایای آنها براساس اطلاعات آژانس مورد بررسی قرار می گیرد.

اداره مالیات کانادا در این زمینه هشدار می ‌دهد: «چنین اتفاقی می تواند منجر به کاهش یا توقف مزایای شما شود، حتی ممکن است از شما خواسته شود مزایایی را که قبلا دریافت کرده اید، عودت دهید».

کسانی که برای جمع آوری اطلاعات لازم یا دریافت مدارک مورد نیاز مشکل دارند، باید با CRA تماس گرفته  و مراتب را توضیح دهد، کسانی که نامه دریافت می کنند، می توانند با شماره ذکر شده در نامه تماس بگیرند و با نماینده ای که مسئول پرونده آنها است صحبت کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید