اخباراخبار کانادا

چرا قیمت اتوموبیل در کانادا همچنان بالاست؟

به گزارش ایران جوان و به نقل از finance•yahoo اگر به دنبال خرید وسیله نقلیه هستید، باید خود را برای پرداخت قیمت ‌های بالا، دریافت مشوق ‌های کمتر و اقساط ماهیانه بالاتر آماده کنید.

رابرت کارول مدیر ارشد گروه اتوموبیل سازی جی دی پاور در این باره گفت: «بازار امروز همچنان برای مصرف کنندگان چالش برانگیز است، زیرا هنوز هم خرید اتوموبیل برای آنها بسیار سخت است. قیمت اتوموبیل همچنان بالا است و با سرعت زیادی همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

متاسفانه افزایش نرخ بهره نیز مزید بر علت شده و باعث افزایش چشمگیر اقساط ماهیانه اتومبیل ها شده است».

یکی از دلایل این افزایش چشمگیر، محدودیت ‌های عرضه ناشی از کمبود نیمه رساناها است، البته نمی توان نقش پر رنگ تورم را در این میان نادیده گرفت. آمارها نشان می دهند که در سه ماهه اول سال 2023 میانگین قیمت یک اتوموبیل جدید به 61821 دلار رسیده است و یک اتوموبیل دست دوم به طور متوسط 39235 دلار قیمت دارد.

کاهش موجودی و افزایش تقاضای بی پاسخ در بازار اتوموبیل، باعث به هم خوردن تعادل بین عرضه و تقاضا شده است و همین موضوع تاثیرات منفی خود را با افزایش قیمت اتوموبیل بر این بازار نشان داده است.

در ادامه گزارش finance•yahoo آمده است:

یک نظرسنجی که اخیرا از نمایندگی های فروش اتوموبیل در کانادا انجام شد، نشان می دهد که سطح موجودی آنها تنها 42 درصد دوران قبل از همه گیری است. از طرفی گزارش ها نشان می دهند که این مشکل تا پایان سال مرتفع نخواهد شد.

با این وجود مشکل کمبود عرضه در سراسر کانادا یکسان نیست و انتاریو از این نظر وضعیت بهتری نسبت به منیتوبا و ساسکاچوان دارد.

از طرفی همان گونه که اشاره کردیم افزایش نرخ بهره باعث افزایش اقساط ماهیانه اتوموبیل ها شده است و در مواردی میانگین آنها را به ماهیانه 1000 دلار رسانده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید