اخباراخبار کانادا

چرا فقط درصد کمی از پرونده های کلاهبرداری در دادگاه های انتاریو طرح می شوند؟ 

طی سال های اخیر، CBC تورنتو تعداد زیادی کلاهبرداری را گزارش کرده است. از کلاهبرداری های عشقی گرفته تا فروش خانه مردم با معرفی خود به عنوان صاحبخانه! اما چرا درصد اندکی از پرونده ها به اتهامات کیفری و محکومیت منتهی شده اند؟ 

پیتر ژرمن، رئیس مرکز بین‌ المللی اصلاح قانون کیفری گفت: کلاهبرداری های 1 میلیون دلاری زیادی وجود دارد که به دلیل کمبود منابع و اولویت دادن به جرائم خشونت آمیز مورد بررسی قرار نمی گیرند. 

سال گذشته کانادایی ها حدود 416 میلیون دلار را به دلیل کلاهبرداری از دست دادند که 55 درصد از رکورد قبلی 269 میلیون دلار در سال 2021 بالاتر بود.

  بیش از نیمی از کلاهبرداری های سال گذشته در انتاریو بوده است.

گزارش های سالانه کلاهبرداری به پلیس انتاریو در حال افزایش است. در سال 2010 تعداد 31,407 مورد و در سال 2021 تعداد  51,429 مورد گزارش شد. ولی تقریبا نیمی از پرونده های کلاهبرداری طی یک دهه گذشته با لغو اتهامات بسته شده اند. دادستانی کل انتاریو در پاسخ به سوال CBC در مورد علت مختومه شدن پرونده ها گفت: دادسانی هر اتهام را بررسی می ‌کند تا مشخص کند آیا چشم ‌انداز معقولی برای محکومیت وجود دارد و آیا پیگرد قانونی به نفع عمومی است یا خیر.

واقعیت این است که تنها 32 درصد از کسانی که طی دهه گذشته به دلیل کلاهبرداری در انتاریو مجرم شناخته شدند به زندان محکوم شده و تنها 51 درصد از آنها به یک ماه یا کمتر حبس محکوم شده اند. 

فرانک هرمن و همسرش – هر دو هشتاد و چند ساله – قربانیان کلاهبرداری تلفنی از سالمندان هستند و ممکن است خانه شان را از دست بدهند.

.

فرد تماس گیرنده با این ادعا که مامور RCMP است وارد حساب بانکی آنلاین زوج شد تا 150 هزار دلار از خط اعتباری آنها را ظاهرا به حساب جاری آنها منتقل کند تا به عنوان بخشی از عملیات پلیس به بریتانیا منتقل شود. اما در واقع این پول به حساب کلاهبردار منتقل شد. این زوج موضوع را به پلیس گزارش کردند، اما از آنجایی که در بررسی کامپیوتر آنها هیچ مدرکی در مورد کلاهبرداران پیدا نشد، پلیس اعلام کرد کاری از دست آنها بر نمی آید. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید