اخباراخبار کانادا

چرا شرکت هواپیمایی ایر کانادا از برخی مشتریان خود 500 دلار هزینه چمدان های اضافی دریافت می کند؟

شرکت هواپیمایی ایر کانادا اخیرا اعلام کرد که از 17 ژانویه هزینه بارهای همراه مسافران را برای پروازهای بین کینگستون و کانادا و ایالات متحده تغییر داده است.

سخنگوی ایر کانادا در این باره گفت: «ما ساختار هزینه خود را برای پروازهای کینگستون جامائیکا براساس افزایش هزینه های بارهای اضافی تنظیم کرده ایم».

پروازهای صورت گرفته در این مسیر با استفاده از هواپیماهای باریک تر انجام می شوند، اما سخنگوی ایر کانادا اعلام کرد که دلیل این تصمیم، سابقه افزایش بار مشتریان در این خط هوایی است که گویا بیشتر از حد معمول است.

در این بیانیه آمده است: «این امر گاهی اوقات باعث می شود كه مشتریان بارها و چمدان های خود را جا بگذارند که این اتفاق بعدها مشکلات زیادی را برای این شرکت هوایی و مشتریان آن به وجود می آورد.

هزینه اضافی بار باعث توزیع عادلانه تر ظرفیت چمدان های موجود می شود و مشتریان را تشویق می کند بهتر بارهای خود را بسته بندی کنند. از طرفی این تصمیم بهتر از ایجاد محدودیت برای بارهای هر مسافر است. زیرا در این صورت کسانی که واقعا حجم بار بیشتری دارند به خاطر محدودیت ها تحت فشار قرار نمی گیرند.

شواهد نشان می دهند که این قانون اجرایی شده است، زیرا یکی از مسافران تورنتو به کینگستون اعلام کرد که برای اولین چمدان خود 30 دلار، دومین چمدان 200 دلار و به ازای هر چمدان مازاد بر اینها، مجبور شده مبلغ 500 دلار بپردازد.

این در حالی است که مسافران سایر کشورهای حوزه کارائیب مانند جمهوری دومینیکن و کوبا، به ازای چمدان دوم خود 50 دلار و به ازای هر چمدان مازاد 225 دلار می پردازند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید