اخباراخبار کانادا

چرا رسانه های غربی در مورد ادعای لغو گشت ارشاد دچار سوء تفاهم شدند؟

 

به نقل از cbc کانادا:

اخیرا محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد، گشت ارشاد از همان جایی که تشکیل شده بود، تعطیل شد. این ادعای مبهم از سوی بسیاری از رسانه های جهان، به اشتباه تفسیر شد. به همین دلیل شاید بتوان گفت یک تاکتیک انحرافی رژیم ایران بوده که تا حد زیادی در گمراه کردن رسانه های غربی موفق بوده است.

به عنوان مثال نیویورک تایمز، این اتفاق را یک «پیروزی آشکار برای فمینیست ها» عنوان کرد.

جالب است بدانید که این ادعا از سوی کسی مطرح شده که مسئول پلیس امنیت اخلاقی نیست. اما اظهارات منتظری چند نکته مهم دارد که از دید رسانه ها دور مانده است.

زیرا اولا دادستان کل کشور اذعان داشت که پلیس امنیت اخلاقی تحت نظارت قوه قضاییه نیست. در ضمن او مشخص نکرد که دقیقا چه کسی پلیس امنیت اخلاقی را تعطیل کرده است، یا اینکه چه زمانی و چگونه آن را تعطیل کرده اند. در عوض، اظهارات او تماما «مبهم و غیر شفاف» بود.

ضمنا او در بخش دیگری از سخنان خود گفت که اجرای قوانین شریعت اسلامی با توسل به «نظارت اجتماعی» همچنان ادامه خواهد یافت. این اظهارات نشان می دهند که چه پلیس امنیت اخلاقی وجود داشته باشد و چه منحل شود، باز هم زنان ایرانی همچنان مجبور به رعایت قانون حجاب اجباری هستند و در صورت عدم رعایت این قانون مجازات می شوند.

این نوع از رفتارهای رژیم، مسبوق به سابقه است. به عنوان مثال سرلشکر حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ در سال 2017 گفت که دیگر زنان ایرانی به دلیل بی حجابی زندانی نخواهند شد. اما در سال 2018 پلیس تهران 29 زن را به دلیل شرکت در کمپین «چهارشنبه‌های سفید» دستگیر و راهی زندان کرد.

.

 

از این رو به نظر می رسد خبر منحل شدن گشت ارشاد، بخشی از پروپاگاندای رژیم برای انحراف اذهان عمومی است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید