مقالاتمقالات اجتماعی

چرا در سیستم آموزشی ایالات متحده به کودکانی که کمک های آموزشی نیاز دارند توجهی نمی شود؟

به نقل از citynews : دیوید پدر دانیل یکی از این کودکان است و می داند که پسرش به کمک نیاز دارد. دانیال 8 ساله، کلاس اول را در قالب آموزش از راه دور و چند هفته کلاس دوم را در قرنطینه گذراند. اکنون شرایط تحصیلی او نشان می دهد که به کلاس های آموزشی تکمیلی حضوری نیاز دارد.

اما مدرسه او این کلاس های آموزشی را شنبه ها یا بعد از ساعات مدرسه ارائه می دهد که برنامه آنها برای پدر مجرد دانیل مناسب نیستند. به همین دلیل با وجود اینکه اکنون او در کلاس سوم تحصیل می کند، اما وضعیت تحصیلی مناسبی ندارد و از ضعف آموزشی رنج می برد.

از آنجایی که مدارس آمریکا با مشکلات عمیق یادگیری ناشی از بیماری همه گیر مواجه هستند، کارشناسان آموزش فشرده را به عنوان بهترین پادزهر درمان این مشکل پیشنهاد داده اند. با این حال براساس نتایج یک نظرسنجی، با وجود اینکه مدارس میلیاردها دلار کمک فدرال در این زمینه دریافت کرده اند، اما تنها بخش کوچکی از دانش‌آموزان از این آموزش ها بهره مند شده اند.

8 مدرسه از 12 مدرسه ای که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند از این نظر وضعیت بغرنجی داشتند و کمتر از 10 درصد دانش آموزان این مدارس توانسته بودند در پاییز امسال از این دوره های آموزشی تکمیلی بهره مند شوند. 

دلایل متفاوتی برای عدم برخورداری دانش آموزان از این کمک های آموزشی اعلام شده است، اما این دلایل هر چه که باشند نمی توانند عدم بهره مندی دانش آموزان از کمک های آموزشی که در حال حاضر برای آنها حیاتی هستند را توجیه کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید