اخباراخبار کانادا

چرا ترودو کاری برای کمک به کانادایی ها انجام نمی دهد؟

سقوط کسب و کارها:

مایه شرمساری است که یک کسب و کار دیگر در صنعت هتل داری باید تعطیل شود. اما چرا؟ مالک این کسب و کار با نام لری دیویس در این باره می‌گوید: «هزینه ‌های اجاره، مالیات و مواد غذایی آنقدر زیاد شده بود که دیگر چاره ای برای من باقی نگذاشته بود». اما چرا باید شرایط به جایی برسد که صاحب یک کسب و کار چاره ای جز این نداشته باشد؟ شاید به این دلیل که ما یک دولت فدرال داریم که مخارج غیر قابل کنترلی دارد، مسئله ای که همه ما می دانیم در نهایت باعث افزایش تورم می شود علاوه بر این، متاسفانه یک احمق مطلق نخست وزیر کشور ما است.

.

 

چرا احمق؟ زیرا او می توانست با افزایش معافیت های مالیاتی، مهار هزینه ها و عدم افزایش مالیات کربن، به کسب و کارها و شهروندان کانادایی اندکی کمک کند تا از زیر بار تبعات بحران کووید 19 بیرون بیایند و نفس راحتی بکشند. اما این گونه که به نظر می‌رسد نخست ‌وزیر قصد دارد طبقه متوسط را با افزایش مالیات‌ های بی ‌پایان از بین ببرد.

شفافیت نامرئی:

این عبارت چیزی است که کانادایی ها در چند سال اخیر با گوشت و پوست خود احساس کرده اند. اما چرا؟.  کافی است اپلیکیشن 54 میلیون دلاری ArriveCAN را به یاد بیاورید که هنوز هم اسناد بلند بالای هزینه های نجومی آن در حال بررسی است. تنها این مورد به خوبی نشان می دهد که دولت لیبرال هیچ اعتقادی به شفافیت ندارد و کلا آن را فراموش کرده است.

مشکل مسکن و بی خانمانی:

در شهرهای کانادا مشکل بی خانمانی موج می زند. این در حالی است دولت ها همیشه از میلیون ‌ها دلار مورد نیاز برای کمک به خانه‌دار شدن بی‌ خانمان‌ ها صحبت می ‌کنند؛ و همین امر باعث می شود که همیشه اقدامات آنها در این زمینه در حد حرف باقی بماند. این در حالی است که این مشکل لاینحل نیست، کافی است کانتینر های حمل و نقل قدیمی با کمک مهندسان و البته یاری دولت، به مکانی مناسب برای زندگی این افراد تبدیل شوند.

این مسائل و ده ها مشکل دیگری که امروزه کانادایی ها با آنها دست به گریبان هستند، نشان می دهند که شاید هیچ اراده ای برای رفع این مشکلات از جانب دولت فدرال وجود ندارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید