اخباراخبار جهان

چرا بسیاری از مردم انتاریو را برای یافتن خانه‌های ارزان‌تر و زندگی بهتر ترک می‌کنند؟

 

خانواده لاوزون امسال خانه‌ای را در آن‌سوی کشور، جایی که هرگز نرفته بودند و هیچ کسی را هم نمی‌شناختند خریداری کردند.

گرگوار- لاوزون که خانواده‌اش در تابستان از پیکرینگ به منطقه کلگری نقل مکان کرده بودند، گفت که اولین سفر او به آلبرتا برای مصاحبه شغلی بوده است. قبل از ورود ما به این شهر هیچ‌کس دیگری از جمله پدر و مادر، شوهر و فرزندانم به آلبرتا نرفته بودند.

داده‌های آماری کانادا که در ماه سپتامبر منتشر شد، نشان می‌دهد که طی دو سال گذشته، انتاریو ۴۷۲۱۲ نفر را از دست داده است که بیشترین تعداد تا کنون بوده است. این آژانس آماری اعلام کرد که این تمایل به ویژه در میان بزرگسالان جوان برجسته است و ممکن است ناشی از گسترش اشتغال از راه دور و همچنین افزایش قیمت ملک باشد. بر اساس داده‌های اداره آمار کانادا، علی‌رغم کاهش محدودیت‌های همه‌گیری، سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۲ شاهد مهاجرت خالص ۱۱۵۸۱ نفر به سایر شهرها و استان‌ها بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که کشش گرانشی تورنتو که زمانی مردم را از سراسر کشور با وعده‌های شغل و رفاه جذب می‌کرد، کاهش‌یافته است.

خانواده لاوزون به دنبال پیدا کردن مکانی مقرون به صرفه بودند و قیمت اجاره هر بار که ما نقل مکان می‌کردند افزایش می‌یافت، بنابراین آنها به این فکر افتادند که می‌توانند در رشته‌های خود یعنی معلمی و حسابداری در آلبرتا شغل پیدا کنند. با این حال، بیشترین تاثیر را درتصمیم گیری آنها قیمت ملک داشت.

سرانجام آنها توانستند یک خانه چهار خوابه با قیمت حدود ۲۱۰۰ دلار در ماه پیدا کنند که تقریباً برابر با اجاره‌ای بود که در GTA می‌پرداختند؛ اما با مالیات کمتر.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید