اخباراخبار کانادا

چرا برنامه دولت کانادا برای جذب 1.45 میلیون ساکن دائمی، کمبود نیروی کار کشور را برطرف نمی کند؟

رودولفو لاستیموسا جونیور با مدرک کارشناسی ارشد در رشته پرستاری و شش سال تجربه تدریس دانشگاهی در فیلیپین، متوجه شد که به سرعت می تواند مجوز کار به عنوان یک پرستار در کانادا را دریافت کند.

او در سپتامبر گذشته پس از 11 سال زندگی در کانادا، بالاخره توانست در آزمون RN در انتاریو شرکت کند.

رودولفو به محض اینکه وارد کانادا شد متوجه شد که رتبه حرفه ای او تنزل می یابد. او متوجه شد در حالی که واجد شرایط تبدیل شدن به یک پرستار عملی (RPN) است، باید به عنوان یک مراقب کار کند و دوباره برای دریافت مدرک لیسانس در رشته پرستاری به دانشگاه بازگردد.

رودولفو 43 ساله ساکن تورنتو در ابتدای ورود به کانادا از یک مرد مبتلا به زوال عقل مراقبت می کرد و بعدا برای یک آژانس بهداشتی درمانی کار کرد. او می گوید: «برای من هیچ راهی به جز بازگشت به دانشگاه وجود نداشت. من باید در دوره های پرهزینه ارتقاء و آزمون های صلاحیتی شرکت می کردم».

رودولفو در این مدت مشکلات مالی زیادی را پشت سر گذاشته و حتی گاهی اوقات هزینه رفت و آمد را هم نداشته است.

داستان رودولفو شاید عجیب به نظر برسد، اما داستان خیلی از مهاجرانی است که به امید پیدا کردن کار در زمینه های تخصصی خود وارد کانادا می شوند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که کانادا به شدت با کمبود نیروی کار در عرصه های مختلف مواجه است. دولت فدرال برای مقابله با این مشکل به افزایش پذیرش مهاجران روی آورده است.

اما آیا این قانون این مشکل را برطرف خواهد کرد؟ چه آینده ای در انتظار مهاجران و ساکنان دائمی جدید است؟ آیا این افراد می توانند واقعا باری از دوش جامعه کانادا بردارند؟

این سوالات هنوز پاسخ های درستی ندارند. به همین دلیل بسیاری از منتقدان معتقدند تا زمانی که رویه های اشتغال این افراد اصلاح نشوند، افزایش صرف مهاجران و ساکنان دائمی مشکلی را برطرف نمی کند.

زیرا اکثر این افراد از به رسمیت شناخته نشدن مدارک حرفه ای و تحصیلی خود رنج می برند و گاها مجبورند برای به دست آوردن یک کار متناسب با تخصص خود، سال ها منتظر بمانند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید