علم و دانش

چرا باید قهوه را با شیر بنوشید؟

شاید شما هم طعم قهوه سیاه را ترجیح می دهید، اما دانشمندان می گویند دلیل موجهی برای ترک کردن این عادت وجود دارد. زیرا افزودن شیر به قهوه، یک فنجان از این نوشیدنی را دو برابر برای شما مفید می کند. 

قهوه مملو از آنتی اکسیدان هایی به نام پلی فنول است که التهاب را کاهش می دهد. التهاب پاسخ بدن به تهدیداتی مانند باکتری ها، سموم، تروما و تب است که به بافت بدن آسیب می رساند، التهاب مزمن خطر ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، سرطان و آرتریت روماتوئید را افزایش می دهد.

تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف اقلام غنی از پلی فنول در کنار آنهایی که سرشار از اسیدهای آمینه مانند شیر هستند، آنتی اکسیدان ها را در کاهش التهاب موثرتر می کند.

تعداد کمی از مطالعات قبلی به این موضوع پرداخته بودند که وقتی پلی فنول ها که در میوه ها و سبزیجات، چای، شراب قرمز و آبجو نیز یافت می شوند، با مولکول های دیگر در غذاها مانند اسیدهای آمینه (بلوک های سازنده پروتئین) ترکیب می شوند، چه اتفاقی می افتد. محققان دانشگاه کپنهاگ برای  بررسی این موضوع، از ایجاد التهاب مصنوعی روی سلول های ایمنی استفاده کردند.

برخی از سلول‌ها دوزهای متفاوتی از پلی‌فنول‌ها را با یک اسیدآمینه دریافت کرده و برخی دیگر فقط پلی‌فنول‌ها دریافت کردند. یک گروه کنترل چیزی دریافت نکرد.

این مطالعه نشان داد که سلول‌های ایمنی که ترکیب پلی فنول و اسید آمینه دریافت کردند، در مقایسه با سلول‌هایی که فقط پلی‌فنول‌ها به آن اضافه شدند، در مبارزه با التهاب تا دو برابر موفق تر بودند. 

دانشمندان می گویند ترکیبی از پروتئین ها و آنتی اکسیدان ها خواص ضد التهابی در سلول های ایمنی را دو برابر می کند، شیر سرشار از پروتئین است و حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری مورد نیاز بدن انسان است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید