علم و دانش

چرا این خانه در آریزونا توسط مارهای زنگی مرگبار اشغال شده است؟

خانه ای در آریزونا طی چند ماه گذشته میزبان چهار مار زنگی بالغ بوده است. ماریسا مکی، شکارچی مار، از Rattlesnake Solutions، آخرین خزنده مرگبار را که پشت یک گیاه آلوورا در حیاط پنهان شده بود، پیدا کرد.
برایان هیوز، مالک Rattlesnake Solutions، به نیوزویک گفت که موقعیت مکانی خانه آن را به ویژه در برابر میهمانان ناخواسته آسیب پذیر می کند. این خانه مستقیما با زیستگاه ترجیحی مارهای زنگی خالدار همجوار است.

این خانه در Ahwatukee، در فینیکس- آریزونا، درست مقابل پارک و حفاظتگاه واقع شده است. مار زنگی خالدار جنوب غربی در این منطقه رایج است و معمولا در مناطق صخره ای نزدیک کوه ها و دامنه تپه ها یافت می شود.

این گونه از نظر رنگ، از سفید تا قهوه ای تا نارنجی متفاوت است و دارای یک الگوی نواری بسیار لکه دار است که شباهت زیادی به گرانیت سنگی موجود در زیستگاه طبیعی آنها دارد.

پنج گونه دیگر از مار زنگی معمولا در منطقه Ahwatukee یافت می شود، از جمله Western Diamondback، بزرگترین گونه مار زنگی آریزونا.

اگر در یک منطقه مستعد مار زنگی زندگی می کنید، راه حل هایی برای محافظت در برابر مارها وجود دارد. از جمله هرس مناسب شاخ و برگ و اجتناب از کاشت گیاهان در کنار دیوار خانه، از بین بردن منابع غذایی مانند لانه پرندگان و ضایعات غذایی که می تواند جوندگان و متعاقب آن مارها را به خود جذب کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید