اخباراخبار جهان

چرا آمریکا به کانادا فشار می آورد از مکزیکی ها ویزا بخواهد؟!

اتاوا- وقتی کانادا اواخر 2016 شرایط ویزا را برای ورود مکزیکی ها لغو کرد، یکی از اولین کارهایی که سلین ماتئوس انجام داد سفر به ونکوور با دوست دخترش بود. او می گوید: اگر به ویزا نیاز داشتم، احتمالا منصرف می شدم. 

ماتئوس وقتی شنید واشنگتن از اتاوا خواسته برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی مکزیکی از کانادا به آمریکا، مجددا ویزا را برای اتباع مکزیکی الزامی کند، متعجب شد.

واقعیت این است که مکزیکی ها به طور فزاینده ای از مرزهای زمینی کانادا به آمریکا وارد می شوند. طبق داده ‌های سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، تعداد افرادی که هنگام عبور غیرقانونی دستگیر شده ‌اند از مجموع 1169 نفر در کل سال 2016 به حدود 300 مورد در ماه اکتبر رسید.

پناهندگان مکزیکی 7483 نفر از 60158 متقاضی پناهندگی کانادا در سال 2022 را تشکیل دادند. 

ایالات متحده همیشه از مکزیکی‌ ها ویزا خواسته است در حالی که کانادا سیاست‌هایش را در دولت‌های مختلف تغییر داده است.

در سال 2009، دولت استیون هارپر در پاسخ به هجوم پناهندگان مکزیکی که از خشونت باندها و کارتل های مواد مخدر فرار کردند، قانون ویزا را برای مکزیکی ها تعیین کرد. این الزام در سال 2016 پس از به قدرت رسیدن لیبرال های جاستین ترودو برداشته شد.

رامیرو آرتیگا، بنیانگذار یک گروه فیسبوکی مکزیکی- کانادایی، با تعیین شرط ویزا برای مکزیکی ها مخالف است زیرا سفر خانواده و دوستان به کانادا را محدود می کند. او معتقد نیست که اینگونه اقدامات مانع ورود مهاجران غیرقانونی شود. وی در مورد تمایل مکزیکی ها به ورود به آمریکا از کانادا می گوید: اولا سفر به کانادا آسان تر از سفر به آمریکا بوده. بسیاری از هموطنان من به دلایل مختلف خواهان زندگی در آمریکا هستند. از جمله عدم وجود مشکلی به نام زبان در آمریکا، زیرا در آنجا افراد اسپانیایی زبان زیادی وجود دارند. علاوه بر این دوستان و بستگانی دارند که هم اکنون در آمریکا زندگی می کنند. 

ماتئوس می داند که سیاست کانادا ممکن است تغییر کند. اما امیدوار است که این اتفاق قبل از جشن عروسی اش در آگوست 2023 نباشد. 20 میهمان، از جمله اعضای خانواده از مکزیک دعوت شده اند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید