اخباراخبار کانادا

چاپ نمرده است: افتتاح یک فروشگاه مجلات جدید در Dundas West

در خیابان Dundas West  فروشگاهی کاملا جدید به نام Issues قرار دارد که مجموعه‌ای تمیز و مرتب از مجلات بر روی قفسه‌ های دیواری آن با تمی زرد و خاکستری قرار گرفته است. قدم زدن در داخل این فروشگاه تجربه ای مرموز و گیج‌ کننده دارد و برخلاف سایر کتاب‌ فروشی ها که اقلام دیگری هم در کنار کتاب می فروشند، تنها اقلام موجود برای فروش در Issues مجلات هستند و تنوع بسیار شگفت انگیزی دارد.

حدود 130 عنوان مجله در این فروشگاه وجود دارد که به هر چیزی که تصور کنید، Issues احتمالا مجله ‌ای از آن را دارد. 

برای افتتاح فروشگاهی که صرفا به رسانه های چاپی در سال 2022 اختصاص داده شده است، نیاز به یک خوش بینی تزلزل ناپذیر دارد.

.

فرض کنیم که مجلات آخرین روزهای خود را سپری می کنند. اما صاحب نشریه Issues، نیکولا همیلتون، یک فرد 33 ساله است که حدود یک دهه در انتشارات کانادا مشغول به کار است (او در حال حاضر مدیر هنری مجلات Best Health و Precedent می باشد).

همیلتون به مجلاتی مانند نشنال جئوگرافیک برای ارائه پورتالی به دنیایی فراتر از وجود شهر کوچک خود متکی بود. مادرش عکاس مربوط به سوارکاری بود که با فروش عکس‌ اسب‌ ها به نشریات امرار معاش می کرد و خود همیلتون حتی جلد چند مجله اسب را در دهه 90 منتشر کرد. در بزرگسالی، او جذب ماهیت مشارکتی مجلات شد و از پیگیری محصول نهایی لذت برد.

او بعد از اینکه متوجه شد فروشگاه هایی مانند magCulture در لندن، انگلستان و مجلات Casa در شهر نیویورک، کسب و کارهای پر رونقی ایجاد کرده اند و نشریات دوره ای را به سختی پیدا کرده اند، ایده راه اندازی Issues به سرش زد. اگر آنها توانسته اند همچین کسب و کاری را مدیریت کنند پس چرا شهری خلاق مانند تورنتو نتواند همچین کاری کند؟. 

همیلتون با کمک مالی برای کارآفرینان زیر 40 سال از Futurpreneur Canada و بخشی از پس انداز خود، فضایی را در Dundas West، در نزدیکی دافرین اجاره کرد. و شروع به بازسازی گل فروشی سابق به فضایی شاد و رنگارنگ کرد.

.

راشل یبلانک، مسئول رنگ آمیزی مکان پروژه بود و آرزوی همیلتون برای اطمینان از اینکه فروشگاه او همان <عشق، مراقبت و توجه به جزئیات> را که در ساخت مجله انجام می‌ شود، منعکس می‌ کند. (او همچنین به صورت آنلاین در سایت رسمی این فروشگاه در حال فروش مجله می باشد.)

از نظر همیلتون، مجلات به جای اقلام دور ریختنی که در مطب دکتر ریخته می شوند و سپس به سطل بازیافت منتقل می شوند، کلکسیونی هستند که باید در آینده نگهداری و از آنها تقدیر شود. مقرون به صرفه ترین، عنوان پیشنهادی Bon Appetit با 6.99 دلار است و گران ترین یک مجله ادبی سالانه با قیمت 110 دلار است.

.

 

همیلتون ادامه می دهد: انتشار مستقل همیشه وجود داشته است تا مردم احساس کنند دیده می ‌شوند و داستان‌ هایی را تعریف می‌ کنند که گفته نمی‌ شود. همیلتون ادعا می ‌کند که آینده مجلات متعلق به شرکت‌ های بزرگ دور می‌ شود و به سمت نشریات مستقل با ارزش تولید بالا و مخاطبان کوچک اما متعهد حرکت می‌ کند. بر اساس داده‌ های جمع‌ آوری‌ شده توسط سمیر حسینی، مدیر مرکز نوآوری مجله در دانشکده روزنامه‌ نگاری و دانشگاه میسی ‌سیپی، در مجموع 122 مجله چاپی جدید در سال 2021 در ایالات متحده راه ‌اندازی شده است که همگی به صورت تخصصی انتشار یافته اند. 

همیلتون اعتراف می کند که تلاش برای کسب درآمد از مجلات، آزمایشی بزرگ به شمار می رود.

.

او در حین اداره فروشگاه به تعهدات خود در زمینه هنری نیز ادامه می دهد. تا کنون که از این آزمایش سربلند بیرون آمده است. در چند روز اول بازگشایی این فروشگاه قبلا از تعدادی عناوین پرتقاضا فروخته شده بود، از جمله Apartamento، با نمای داخلی خانه افراد خلاق، و MacGuffin، با تمرکز بر طراحی و صنایع دستی غیر معمول. همسایه ها مدام سر می زنند و فکر می کنند این فروشگاه دقیقا همان چیزی است که شهر به آن نیاز دارد.

با Issues، همیلتون موفق به ایجاد فضایی دوستانه شده است که می‌ تواند باارزش‌ ترین منابع را در فضایی برای رویاپردازی جای دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید