اخباراخبار کانادا

چالش بزرگ اسراف شیر در کانادا با وجود افزایش قیمت آن

به گزارش ایران جوان و به نقل از tnc هیئت های مدیره شرکت های لبنی در کانادا در تلاشند با مخفی نگهداشتن میزان دورریز شیر، قیمت آن را افزایش دهند.

سیلوین شارلبوا پروفسور دانشگاه دالهاوزی گفت: «هیئت های لبنی همیشه دو کار را انجام می دهند. اولا وانمود می کنند که از نظر ضایعات مشکلی ندارند. ثانیا اگر گزارش ‌هایی مبنی بر نرخ شکنی برخی دامداران وجود داشته باشد به گونه ای سعی می کنند آنها را ماسمالی کنند.

این در حالی است که ضایعات شیر مشکلی کاملا جدی در صنایع لبنی کشور است که هیچ کدام از هیئت های لبنی آن را گردن نمی گیرند؛ این باعث می شود که آنها به راحتی از زیر بار حل این مشکل شانه خالی کنند».

شارلبوا معتقد است که هیئت ‌های لبنی کانادا می ‌خواهند این موضوع را مسکوت نگه دارند، زیرا قطعا مردم کانادا اگر از وسعت اسراف در این زمینه باخبر شوند، با توجه به افزایش قیمت ها، ساکت نخواهند نشست.

در ادامه گزارش tnc امده است:

در حالی که قیمت شیر نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش یافته است، شارلبوا روز پنجشنبه اعلام کرد که نتایج تحقیقات او به همراه پرسنل دانشگاه مک گیل نشان می دهد که هر ساله بیش از 300 میلیون لیتر شیر در کانادا در کانال فاضلاب ریخته می شود.

شارلبوا معتقد است که تنها راهکار حل این مشکل، غیرقانونی کردن نرخ شکنی و ایجاد طرحی برای صادرات یا فرآوری شیر اضافی است. در این صورت دیگر لازم نیست بخشی از هزینه های دورریز شیر به دوش مردم بیفتد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید