اخباراخبار کانادا

پیش خرید کنندگان کاندو خواهان خلاص شدن از قراردادهای خرید با ادامه افزایش نرخ بهره 

کانادا- خریداران در بازار پیش فروش املاک تورنتو نگران عدم توانایی در نهایی کردن قراردادهای خرید به دلیل ادامه افزایش نرخ بهره می باشند. مشاوران املاک با افزایش درخواست های واگذاری – انتقال حقوق و تعهدات قرارداد خرید به خریدار دیگر قبل از ساخت – روبرو شده اند. 

به گفته سیمون پاپیلیاس، از Royal LePage می گوید: ما به دلیل ترس و بی ثباتی در بازار می بینیم که بعضی از خریداران حاضرند به هر قیمتی از تعهدات قراردادی خلاص شوند.

این امر عمدتا ناشی از نرخ‌ های بهره بالا و آزمون استرس است که وام‌ گیرندگان را ملزم می کند ثابت کنند از عهده پرداخت اقساط وام با نرخ بهره بالاتر بر خواهند آمد. نرخ های وام مسکن به شدت افزایش یافته، زیرا بانک مرکزی نرخ بهره را هفت بار در طول سال 2022 افزایش داد. 

ران باتلر، کارگزار وام مسکن می گوید: موضوع نگران کننده تر اینکه واگذاری قرارداد خرید برای خریدارانی که این مسیر را انتخاب کرده اند، سخت تر می شود. 

به طور معمول، سرمایه گذاران ملک قبل از ساخت را خریداری می کنند تا قبل از نهایی شدن انتقال آن را بفروشند و سود کسب کنند. مثلا اگر آنها کاندوی قبل از ساخت را به قیمت 500 هزار دلار خریداری کنند و ارزش بازار کاندو در زمان فروش 700 هزار دلار باشد، سود می کنند. اما قیمت کاندو در GTA از فوریه گذشته به اینسو 90 هزار دلار کاهش یافته است. این یعنی خریداران ممکن است مجبور شوند ملک را با قیمت کمتری بفروشند هرچند این بهتر از از دست دادن 20 درصد سپرده پرداختی به سازنده است. 

اگر پیش خرید کنندگان نتوانند خریدار جدیدی پیدا کنند، اجاره می تواند یک گزینه باشد، زیرا اجاره بها در GTA  به شدت افزایش یافته است. اما به گفته باتلر، حتی اجاره بهاء بالاتر نمی تواند مالیات بر دارایی، هزینه های کاندو و اقساط وام را پوشش بدهد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید