علم و دانش

پیش بینی هوش مصنوعی: کل جهان تا سال دو هزار و هفتاد و پنج گیاهخوار مطلق خواهد شد

 

طی چند سال اخیر تعداد بی سابقه ای از نسل جوان و حامی محیط زیست، گوشت را با گزینه های گیاهی جایگزین کرده اند. اکنون هوش مصنوعی از پایان مصرف گوشت و لبنیات تا سال 2075 می گوید. 

چت ربات Open AI می گوید تا سال 2027 اکثریت مردم در سراسر جهان رژیم غذایی گیاهی مطلق را انتخاب خواهند کرد و تا سال 2073 کل جهان تقریبا به طور کامل گیاهخوار یا vegan  خواهد شد.

گروه صنایع غذایی NPD  اخیرا مطالعه ای را روی نسل جوان انجام داده است و می گوید این نسل می تواند جنبش وگان را در سراسر جهان گسترش بدهد.  

دارن سیفر، تحلیلگر صنایع غذایی NPD و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: از آنجایی که مصرف ‌کنندگان به تهیه وعده‌های غذایی بیشتر در خانه ادامه می ‌دهند، مواد غذایی گیاهی بخش اصلی غذای آنها را تشکیل خواهد داد. بنابراین تولیدکنندگان مواد غذایی علاوه بر ارائه انواع غذاهای گیاهی بایستی تلاش خود را روی جذب نسل جوان متمرکز کنند، زیرا برای رشد و توسعه به این گروه سنی نیاز خواهند داشت. 

بر اساس پیش بینی ChatGPT شرکت های بزرگ فرآوری مواد غذایی تا سال 2028 جایگزین های گیاهی متنوع تری را عرضه می کنند و تا سال 2037 دولت های آمریکای شمالی و اروپا، یارانه هایی برای توسعه کشاورزی مبتنی بر محصولات گیاه اجرا خواهند کرد. 

ChatGPT  حتی پیش بینی می کند که اولین روز ملی اقدام اقلیمی و گیاهخواری در سال 2048 جشن گرفته شود. چت ربات همچنین معتقد است ورزشکارانی مانند سرنا ویلیامز و لوئیس همیلتون برای عادی سازی رژیم غذایی گیاهی مطلق در سال 2059 تلاش خواهند کرد و هفته جهانی وگان در سال 2064 به یک رویداد بین المللی تبدیل خواهد شد. 

در پایان لازم به یادآوریست که این یک سناریوی مبتنی بر حدس و گمان است و جدول زمانی واقعی ممکن است بر حسب منطقه و فرهنگ هر کشور متفاوت باشد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید