اخباراخبار کانادا

 پیش بینی بارش برف روز جمعه در جنوب انتاریو

به نقل از theweathernetwork : پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد که یک سیستم برفی روز جمعه مهمان انتاریویی ها خواهد شد و گویا آنقدر قدرتمند است که باعث اختلال در رفت و آمدها در روزهای پایانی هفته خواهد شد. 

در این راستا سازمان هواشناسی هشدار بارش برف را برای شهر همیلتون، شبه جزیره نیاگارا و سایر مناطق جنوب انتاریو صادر کرده است و انتظار می رود این سیستم بارش گسترده 10 تا 15 سانتی متری برف را با خود به همراه بیاورد.

هر چند این میزان بارش برف در مقایسه با طوفان ‌های اخیر زیاد نیست، اما با توجه به اینکه خیلی ها تصمیم گرفته اند تعطیلات ماه مارس را زودتر از موعد آغاز کنند، این جبهه بارشی ناخوانده ممکن است برای آنها دردسرساز شود. 

بارش برف از غرب به شرق از ساعات اولیه صبح روز جمعه آغاز می‌ شود و در نهایت صبح به کلانشهر تورنتو می رسد. بارش برف تا عصر ادامه خواهد یافت و در طول شب با کاهش دما مقارن خواهد شد.

از این رو شرایط برای رانندگی در جنوب غربی انتاریو در طول صبح تا اوایل بعد از ظهر نامناسب خواهد بود. 

وزش بادهای شرقی باعث افزایش بارش برف در سواحل غربی دریاچه انتاریو می شود. جایی که میزان بارش برف می تواند تا زمان رفت و آمد عصرگاهی به 2 تا 3 سانتی متر در ساعت برسد. 

این جبهه بارشی بیشتر بر کسانی تاثیر می گذارد که قصد دارند برای تعطیلات ماه مارس به سمت جنوب رانندگی کنند. زیرا احتمال دارد تجمع بارش های ناشی از این جبهه بارشی در غرب نیویورک، شمال پنسیلوانیا و شمال اوهایو به 10 تا 20 سانتی متر برسد. 

بارش برف تا عصر جمعه ادامه دارد، اما بارش های خفیف تا صبح شنبه به درازا خواهد کشید. انتظار می ‌رود سیستم دیگری در اوایل هفته آینده جنوب منطقه انتاریو را در بر بگیرد که هنوز برای صحبت کردن در مورد آن زود است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید