اخباراخبار کانادا

پیر پالیو رهبر حزب محافظه کار: کانادایی ها زخم خورده و ناراحت هستند

پیر پالیو، رهبر حزب محافظه ‌کار روز جمعه در یک گردهمایی، در حالی که در مورد مدنیت در سیاست بحث می‌کرد، از مقامات منتخب خواست تا دلایل عصبانیت کانادایی‌ ها در فضای سیاسی امروز را مورد بررسی قرار دهند.

پالیو در هنگام صحبت با خبرنگاران در اتاوا، مقاله اخیر ارین اوتول را که در وب سایت انتشاراتی Substack منتشر شده است به باد انتقاد گرفت. اوتول در این مقاله اعلام کرد که پرچم ‌های  «F*** Trudeau» با معنای واقعی محافظه کاری در تضاد است.

پالیو گفت: «فکر می کنم زمان این رسیده که از خود بپرسیم چرا مردم اینقدر عصبانی هستند؟ به نظر من پاسخ این سوال ساده است، آنها آسیب دیده اند. برای دستگاه‌ های سیاسی آسان است که به مردم بگویند، دست از گله و شکایت بردارید. اما وقتی شما جز 1.5 میلیون نفری هستید که در ماه مارس به بانک های غذا مراجعه کرده‌اند، دیگر این کار برایتان چندان آسان نیست»؛ پالیو در ادامه به پرونده ای در بانک غذای میسیساگا در انتاریو اشاره کرد، که در آن یکی از افراد مراجعه کننده به این خیریه، خواهان کمک پزشکی برای مرگ در اثر فقر شده بود.

او در ادامه به هزینه خورد و خوراک خانواده های کانادایی و اعتیاد به مواد افیونی، به عنوان نمونه ‌های دیگری از استیصال کانادایی ها اشاره کرد و افزود که در دو دهه حضور خود در عرصه سیاست، هیچ وقت شاهد این همه رنج و فقر در جامعه کانادا نبوده است.

پالیو گفت: «اینکه از مردم بخواهیم رفتار مدنی داشته باشند، ساده ترین کاری است که می توانیم انجام دهیم. اما بیایید به عنوان رهبران سیاسی، از شعار دادن دست برداریم و سعی کنیم مشکلاتی را که باعث ناراحتی و عصبانیت مردم شده اند، حل و فصل کنیم. وظیفه ما این است که آلام آنها را به امید تبدیل کنیم. ما وظیفه داریم زندگی آنها را بهتر کنیم».

اوتول در این مقاله که روز پنجشنبه منتشر شد، تکثیر نمایش‌ های سیاسی مانند پرچم ‌های    . «F*** Trudeau» را نشانه‌ای از بی تفاوتی جامعه نسبت به شیرین کاری ‌های سیاسی و لفاظی ‌های تهاجمی دانست.

به نظر اوتول این اوضاع نشان دهنده بازی افرطی ها با هم است، زیرا همه بحث ‌های سیاسی حول انگیزه ‌های رهبران سیاسی شکل می گیرند. چپ های افراطی مدعی هستند که (نخست وزیر سابق) استیون هارپر، کانادا را نابود کرده  و راست های افراطی ادعا می‌ کنند (نخست وزیر کنونی) جاستین ترودو مسئول نابودی کانادا است.

اوتول نوشت: «این مواضع رادیکال ممکن است برای اکثریت کانادایی ‌ها عجیب به نظر برسند، اما متأسفانه واقعیت این است که دیدگاه‌ های افراطی روز به روز بیشتر تقویت می ‌شوند و دیدگاه های میانه روتر را زیر پا له می کنند».

اوتول نماینده دورهام، در ماه فوریه پس از رای اکثریت اعضای حزب به برکناری او، از رهبری حزب محافظه کار کانادا استعفا داد. در دوره اوتول، محافظه ‌کاران بیشترین آرا را در انتخابات فدرال 2021 به دست آوردند، اما نتوانستند اکثریت کرسی ‌ها را از آن خود کنند. در نتیجه لیبرال ها توانستند دولت اقلیت خود را تشکیل دهند.

برکناری اوتول از رهبری حزب محافظه کار در بحبوحه راهپیمایی کاروان کامیون‌ داران (موسوم به کاروان آزادی) در اتاوا صورت گرفت. این راهپیمایی چندین هفته متوالی در اعتراض به دستورات واکسیناسیون و محدودیت ‌های همه‌گیری کووید 19 به طول انجامید.

براساس گزارش ها کندیس برگن رهبر موقت حزب محافظه ‌کار، از قبل اوتول را به دلیل حمایت از این اعتراضات تحت فشار قرار داده بود. اوتول در اواخر ژانویه با برخی از این کامیون داران دیدار کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید