مقالاتمقالات اجتماعی

پیرمرد صد ساله رکورد جهانی طولانی ترین زمان اشتغال در یک شرکت را شکست

این مرد برزیلی که به تازگی 100 ساله شده است، موفق به شکستن رکورد پیشین خود در طولانی ترین زمان اشتغال در یک شرکت شد. والتر اورتمن به مدت 84 سال و 9 روز است که در شرکت ReneauxView در ایالت سانتا کاتارینا کار می کند. این رکورد در تاریخ 6 ژانویه 2022 در فهرست رکوردهای گینس ثبت شد. به گفته سازمان گینس، علاقه، نظم و تعهد والتر انگیزه ای را برای او ایجاد کرده است که در هشت دهه گذشته کاری را انجام دهد که دوست دارد. حرفه طولانی و چشمگیر والتر از تاریخ 17 ژانویه 1938 آغاز شد، زمانی که او در سن 15 سالگی به عنوان دستیار حمل و نقل در یک شرکت نساجی شروع به کار کرد. او همیشه در مورد یادگیری چیزهای جدید بسیار مشتاق بود و به سرعت در این شرکت رشد کرد. او که در شهر کوچک آلمانی نشین بروسک به دنیا آمده بود، در سال های اولیه زندگی اش با وجود شرایط سختی که برایش وجود داشت، با سرسختی برای یادگیری به مدرسه می رفت.

او دانش آموزی استثنایی با حافظه ای درخشان بود و به جزئیات توجه بسیار داشت، اما به دلیل مشکلات مالی خانواده، به همراه مادرش به یک کارخانه بافندگی رفت و به دلیل تسلط به زبان آلمانی در آنجا استخدام شد. از آن زمان تا کنون، او در این کارخانه کار می کند؛ اورتمن به گینس گفت: در سال 1938 از بچه ها این انتظار می رفت که برای کمک به خانواده خود کار کنند، مادرم مرا به عنوان بزرگ ترین پسر خانواده در سن 14 سالگی برای یافتن شغل، همراه خود برد. 

اورتمن تمایلی استثنایی به یادگیری نشان داد و از انجام وظیفه صرف، فراتر رفت. او خیلی زود به سمتی در بخش فروش رسید و بعدا تبدیل به یک مدیر فروش موفق شد. او اشاره کرد: این فرصت به من داده شد تا به عنوان فروشنده کار کنم؛ من به سائوپائولو سفر کردم و در کمتر از یک هفته، تولید را با سفارش هایی معادل سه ماه کار پر کردم. احساس داشتن هدف، تعهد و وجود یک روتین و روال، بهترین بخش های داشتن یک شغل است. وقتی کاری را که دوست داریم انجام می دهیم، گذر زمان را احساس نمی کنیم. 

او در دهه 1950، به سراسر کشور سفر کرد و با مردمانی از مکان ها و فرهنگ های مختلف ملاقات کرد، اورتمن در 19 آوریل 2022 صد سالگی خود را در کنار همکاران، دوستان و خانواده اش جشن گرفت، به گزارش گینس او در سلامت کامل بوده و از حضور ذهن و حافظه ای عالی برخوردار است. او به صورت روزانه ورزش می کند و بدین طریق قدرت کافی برای رانندگی روزانه به سمت دفتر کارش را حفظ می کند. چیزی که بیش از هشت دهه کار در یک حرفه به او درباره زندگی آموخته است، زندگی کردن در لحظه است: من زیاد برنامه ریزی نمی کنم، خیلی به فردا اهمیت نمی دهم. تنها چیزی که من به آن اهمیت می دهم این است که فردا روز دیگری است که بیدار می شوم، ورزش می کنم و سر کار می روم. شما باید مشغول حال باشید، نه گذشته و یا آینده، اینجا و اکنون چیزی است که اهمیت دارد.

این پیرمرد صد ساله در واقع رکورد پیشین خود؛ یعنی 81 سال و 85 روز را که در سال 2019 به ثبت رسانده بود، شکست.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید