اخباراخبار کانادا

پژوهشگران کانادایی از همکاری با نهادهای ایرانی، چینی و روسی منع شدند! 

بر اساس سیاست جدید دولت فدرال، دانشگاه‌ های کانادایی که در برخی از حوزه‌ های مهم و حساس تحقیق می ‌کنند و خواهان بودجه دولتی می باشند، از همکاری با برخی موسسات روسی، چینی و ایرانی منع می شوند. 

سیاست جدید دولت شامل حوزه‌ هایی مانند فناوری‌ های پیشرفته دیجیتال، انرژی و مواد، چاپ سه بعدی، تولید نانو، فناوری هسته ‌ای جدید، ذخیره یا رمزنگاری، محاسبات کوانتومی، رباتیک، تسلیحات، نظارت، هوافضا، هوش مصنوعی و طیف گسترده ای از علوم زیستی و تحقیقات پزشکی است.

هر محققی که به دنبال دریافت بودجه فدرال در هر یک از این حوزه ‌ها است، باید تأیید کند که خود و یا هیچ‌ عضو تیم تحقیقاتی ارتباط مستمری با مؤسسات ممنوعه ندارد. این نهادها شامل موسسات تحقیقاتی مرتبط با ارتش چین و روسیه و همچنین ایران است.

هرکسی که با آن مؤسسات مرتبط باشد، واجد شرایط  دریافت بودجه شوراهای تحقیقاتی کانادا، موسسه‌ های تحقیقات بهداشتی کانادا، شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا، و شورای تحقیقات علوم اجتماعی و انسانی کانادا نخواهد بود. دولت تاکید کرد بررسی های دقیقی روی درخواست ها انجام خواهد داد. 

سیاست جدید دولت فدرال، در بیانیه مشترک سه وزیر کابینه ترودو، فرانسوا فیلیپ شامپاین (وزیر صنایع)، مارک هالند (وزیر بهداشت) و دومینیک لابلان (وزیر امنیت عمومی) اعلام شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید