اخباراخبار کانادا

پول مجانی؛ دریافت 300 دلار چک نقد نشده از اداره مالیات؛ آیا شامل شما هم می شود؟!

 

تورنتو- یکی از ستون نویسان Blogto تجربه شخصی اش از دریافت حدود 300 دلار چک نقد نشده از اداره مالیات کانادا (CRA) را به اشتراک گذاشته است و می گوید ممکن است شما هم مبلغی پول دریافت کنید. می نویسد:

در ابتدای سال 2023، ایمیلی از آژانس دریافت کردم مبنی بر اینکه می توانم به حساب خودم در وب سایت اداره مالیات مراجعه کنم و مبلغی بابت  GST/HSTC دریافت کنم. 

به حسابی که اکتبر 2020 ، پس از از دست دادن شغلم در روزهای اولیه پاندمی باز کرده بودم، مراجعه کرده و صندوق پستی را بررسی کردم.

روی بخش حساب ها و پرداخت ها و بخشی به نام چک نقد نشده، کلیک کردم. دو چک اعتبار مالیاتی اقدام اقلیمی، نقد نشده در انتظار من بود. یکی از آنها مربوط به سال 2015 بود که پس از نقل مکان به ویتنام، به آدرس قبلی ام پست شده بود. دیگری مربوط به سال 2021 بود، تقریبا زمانی که به آپارتمان جدید نقل مکان کردم.

البته دریافت پول به سادگی یک کلیک نیست، از آنجایی که چک را دریافت نکرده بودم، باید از CRA می خواستم آنها را مجددا صادر کند. 

اما چگونه می توانید چک های نقد نشده خود را از CRA  دریافت کنید: 

  • وارد حساب CRA خود شوید
  •  به Accounts and Payments بروید
  •  بر روی Uncashed Cheques کلیک کنید

 

اگر چک نقد نشده دارید، می توانید آن پول را از طریق زیر درخواست کنید:

  •  روی آن کلیک کنید و فرم را پرینت نمایید
  • تکمیل فرم
  • تایید شخصی که عضو خانواده نیست
  • اسکن یا ارسال پستی آن به CRA 

 

پس از شش هفته، دستور پرداخت صادر خواهد شد. 

 

توصیه مهم اینکه مطمئن شوید یک حساب CRA دارید و اطلاعات واریز مستقیم را اضافه کرده اید. اگر تغییرات بزرگی در زندگی دارید، مانند نقل مکان یا ازدواج، حتماً در اسرع وقت آن را در حساب CRA خود اعلام کنید. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید