اخباراخبار جهان

پنهان کردن راز یک گنجینه مخفی توسط اف بی آی

به نقل از CP24: ماجرا به نبرد حقوقی بین اف بی آی و یک شکارچی گنج برمی گردد و ریشه در سال 1863 دوران جنگ داخلی آمریکا دارد.

انتشار مجموعه‌ای از عکس‌ ها، فیلم ‌ها، نقشه ‌ها و سایر اسناد دولتی به دستور دادگاه، یک شکارچی گنج را متقاعد کرده است که اف بی آی سعی در پنهان کردن راز یک محموله تاریخی با ارزش دارد.

بدین ترتیب دنیس پارادا تصمیم گرفت یک نبرد حقوقی را به راه بیندازد تا اف بی آی را وادار کند که سوابق حفاری را در دنتز ران پنسیلوانیا افشا کند. براساس اطلاعات محلی یک محموله طلای یونیون در سال 1863 در مسیر ضرابخانه ایالات متحده در فیلادلفیا       ناپدید شد. اف‌ بی ‌آی پس از انجام آزمایش ‌های پیچیده و فراوان برای پیدا کردن این محموله گرانبها، در منطقه دنتز ران به حفاری پرداخت، اما اعلام کرد که این حفاری ها بیهوده بوده و نتوانسته چیزی پیدا کند.

اما پارادا و مشاورانش که ساعت های بی شماری را صرف بررسی اسناد تازه منتشر شده این عملیات کرده اند، خلاف این را باور دارند. آنها اف بی آی را به تحریف مدارک و مخفی کردن اطلاعات به منظور پنهان کردن بازیابی یک محموله طلای تاریخی و فوق العاده ارزشمند متهم می کنند. از طرفی اف بی آی با اسناد و مدارکی که در اختیار دارد، از خود دفاع می کند.

اختلاف پارادا با اف ‌بی‌ آی در دادگاه فدرال در جریان است، حال همه چیز به قاضی ناظر بر پرونده بستگی دارد، در صورتی که او بخواهد می تواند اف ‌بی ‌آی را مجبور کند اسناد و مدارک مربوط به این حفاری را منتشر کند. درضمن در صورتی که قاضی دستور بدهد، اف بی آی باید اسناد بیشتری را در رابطه با این عملیات در اختیار پارادا قرار بدهد.

هر چند مدت هاست شایعه گم شدن یک محموله با ارزش توسط یگان ارتش در طول جنگ داخلی در بیابان های پنسیلوانیا دهان به دهان می شود، اما حقیقت این است که شواهد تاریخی چندانی برای اثبات این ماجرا وجود ندارد.

.

اما در هر صورت چون این افسانه الهام بخش نسل ‌هایی از شکارچیان گنج مانند پارادا شده است، بالاخره یک بار برای همیشه باید فیصله یابد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید