مقالاتمقالات پزشکی

پنج کار مضر برای پوست از دید یک متخصص!

 

دکتر شرین ادریس متخصص پوست نیویورکی در تیک تاک یک ویدیوی 4 دقیقه ای وایرال شده منتشر کرد که تاکنون 1.2 میلیون بازدیدکننده داشته است؛ او در این ویدیو درباره 5 کاری صحبت کرد که هرگز نباید بر روی پوست مان انجام دهیم. پس با ما همراه باشید تا ببینیم که چگونه باید از پوست مان محافظت کنیم.

1: دو شب متوالی از یک لیف شستشوی صورت استفاده نکنید

شرین در اولین نکته خود گفت: «من هرگز دو شب متوالی از یک لیف شستشوی صورت استفاده نمی کنم.

فکر می کنم که شاید این عجیب به نظر برسد، اما آیا شما حاضرید صورت خود را بشویید و سپس آن را با یک لباس زیر کثیف پاک کنید. شاید تعجب کنید، اما اگر دو شب متوالی از یک لیف برای شستشوی صورت خود استفاده کنید، مثل این است که این کار را انجام داده باشید».

شرین در این ویدیو به دنبال کنندگانش توصیه کرد که هفت لیف کوچک بخرند و هفته ‌ای یک ‌بار آنها را بشویند تا مطمئن شوند که مجبور نیستند هر شب از لیف کثیف برای شستشوی صورت خود استفاده کنند.

2: هرگز از دستگاه مکش جوش های سرسیاه و منافذ پوست استفاده نکنید

شرین توضیح داد که حتی با وجود اینکه او یک متخصص پوست است، اما باز هم در هنگام استفاده از این دستگاه ها جانب اعتدال را رعایت می کند.

شرین در این مورد گفت: «این دستگاه ها در اصل پوست شما را از بین می برند، می دانید چرا؟ چون این دستگاه ها سلول های نابالغ پوست را که هنوز جزء رشته های چربی هستند می مکند و از بین می برند و این در بلند مدت باعث تخریب ساختار واقعی پوست شما می شود».

شرین با اطمینان گفت: «اگر اکنون از این دستگاه ها استفاده کنید، نهایتا دو تا سه سال دیگر راهی مطب من می شوید و از بافت پوست خود شکایت می کنید».

او به افرادی که دارای پوست چرب و جوش های سرسیاه هستند، توصیه می کند از اسید سالیسیک استفاده کنند؛ چون علاوه بر اینکه به بافت پوست صدمه نمی رساند، به هیدراته نگه داشتن پوست نیز کمک می کند. 

3: از کرم ضد آفتاب تاریخ مصرف گذشته دوری کنید

شرین در این مورد گفت: «درست است ضدآفتاب گران است، اما باید گران باشد، چون قرار است از پوست شما محافظت کند. پس هرگز روی محصولی که یک سال جلوی پنجره مانده و سرما و گرما را به جان خریده است، قمار نکنید. چون با این کار فقط پوست خود را از بین می برید. خساست نکنید، بروید و یک ضدآفتاب مناسب با پوشش و اس پی اف مناسب خریداری کنید!».

4: فقط در صورت لزوم از بوتاکس استفاده کنید

شرین در توضیح این نکته گفت: «من تقریبا هر روزه از تمام انواع فیلرهای بوتاکس برای مشتریانم استفاده می کنم. از این رو گفتن این نکته واقعا برخلاف منافع مالی من است. اما من واقعا به شما توصیه می کنم که قبل از اینکه بخواهید بوتاکس کنید، کمی در این مورد فکر کنید؛ به خصوص اگر می خواهید در سنین پایین اقدام به تزریق بوتاکس کنید».

اگر چه تزریق بوتاکس در میان نسل زِد رواج پیدا کرده است، اما شریل به جوانان توصیه می کند که تا حد امکان از تزریق بوتاکس بگذرند.

او در این باره گفت: «اگر در درازمدت پوست خود را بوتاکس کنید و کوچکترین حرکات را از آن بگیرید، وقتی به بالای 50 سال می رسید، صورت صاف و بی احساسی خواهید داشت».

5: بیش از حد از سرم اسید هیالورونیک استفاده نکنید

شریل در پایان گفت: «من هر هفته 100 تا 150 بیمار مختلف را معاینه می کنم که به دلیل استفاده بیش از حد از سرم اسید هیالورونیک دچار قرمزی و التهاب پوست می شوند؛ درست است که این سرم به حفظ رطوبت پوست کمک می کند، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنید».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید