اخباراخبار کانادا

پنج شهر انتاریو شاهد کاهش 30 درصدی قیمت خانه؛ دو برابر بیشتر از کاهش در تورنتو!

انتاریو- طبق گزارش  Desjardins، قیمت خانه در برخی از بازارهای مسکن استان، تقریبا 30 درصد کاهش یافته است که تقریبا دو برابر کاهش قیمت در تورنتو از اوج فوریه سال گذشته می باشد. 

در حالی که بیشترین تمرکز روی GTA می باشد، اما برخی از شهرهای استان شاهد بیشترین

افزایش قیمت از دسامبر 2019 تا فوریه 2022 بودند، بنابراین طبیعی است که حالا شاهد بیشترین کاهش یا اصلاح قیمت ها باشند. 

علیرغم کاهش نسبی قیمت ها، نه تنها بازار مسکن تورنتو بلکه بازارهای مسکن سراسر استان همچنان مقرون بصرفه نیستند.

با آغاز پاندمی، افرادی بیشتری به خانه های بزرگتر نقل مکان کردند و این امر باعث افزایش قابل توجه قیمت ها در مناطقی شد که قبلا مقرون به صرفه تر تلقی می شدند. برای مثال قیمت ها در ویندزور 98 درصد، آشووا 87 درصد، لندن حدود 80 درصد، همیلتون تقریبا 75 درصد و سنت کاترینز 77 درصد افزایش یافت. در حالی که افزایش قیمت در تورنتو 47 درصد بود. 

حال قیمت ها در ویندزور 26 درصد، آشووا 26.5 درصد، لندن 27 درصد، همیلتون 25 درصد و سنت کاترینز تقریبا 30 درصد کاهش یافته است. در حالی که کاهش قیمت در تورنتو 17 درصد بوده است. 

 

رندال بارتلت، اقتصاددان ارشد  Desjardins و نویسنده گزارش می گوید: شهرهایی که بیشترین افزایش قیمت را داشته اند، شهرهایی هستند که بیشترین اصلاحات قیمتی را نیز خواهند دید. با این حال، اگرچه قیمت خانه در سنت کاترینز 30 درصد کاهش یافته است، اما همچنان 47 درصد بالاتر از سطح قبل از همه‌ گیری است.

بارتلت گفت: مردم همچنان دورکاری می کنند و تمایلی به بازگشت به محل کار ندارند. ما در طول پاندمی شاهد مهاجرت مردمی بودیم که تورنتو را ترک کرده و ثروت خود را به شهرهایی مانند ویندزور آوردند و باعث افزایش قیمت مسکن برای ساکنان محلی شدند. مهاجرت گسترده از تورنتو به شهرهای کوچکتر، بحران کمبود مسکن مقرون بصرفه را در بسیاری از شهرها تشدید کرده است. 

بارلت گفت: ما مسکن کافی برای مردم در انتاریو نداریم و هر سه سطح دولت باید به معضل مقرون به صرفه نبودن مسکن رسیدگی کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید