علم و دانش

پنج توصیه آسان برای افزایش پنجاه درصدی سرعت Wi-Fi شما 

حتما برای شما هم پیش آمده که Wi-Fi در یک لحظه حیاتی قطع یا کند شده باشد. خبر خوب اینکه سرعت پایین Wi-Fi را می توان به سادگی و بدون نیاز به تغییر ارائه کننده خدمات اینترنتی، برطرف کرد.

 

روتر خود را بالا و در فضای باز قرار دهید: 

روتر ابزاری است که دستگاه‌های موجود در شبکه را به اینترنت متصل می‌کند. روتر شما یک فرستنده رادیویی است، بنابراین می خواهید تا حد امکان به تلویزیون‌ و لپ‌تاپ‌هوشمند نزدیک باشد.

اگر در یکخانه دو طبقه زندگی می کنید،بهتر است روتر خود را بالا ببرید تا سیگنال بهتری برای دستگاه های موجود در طبقه بالا دریافت کنید. سعی کنید روترها را در نزدیکی دیوارهای ضخیم و یا کنار پنجره قرار ندهید و آن را از دیوارهایمشترک با خانه همسایه دور نگه دارید. 

 

کانال روتررا عوض کنید: 

روتر Wi-Fi شما داراییک کانال است که می تواند بر سرعت آن تاثیر بگذارد، بخصوص اگر چندین نفر از Wi-Fi مشترک استفاده می کنند. نحوه تغییر کانال به نوع روتر بستگی دارد. اغلب می توانید به دستور آن در منوی ادمین دسترسی داشته باشید.چندین کانال برای انتخاب وجود دارد. فراموش نکنید که برخی روترهای جدیدتر به طور اتوماتیک بهترین کانال را پیدا می کنند بنابراین تغییر کانال ضرورت ندارد.

 

در جایی که نیاز دارید از کابل استفاده کنید :

اگر با قطع شدن اتصال یک دستگاه مشکل دارید، ممکن است استفاده از کابل اترنت برای آن دستگاه خاص مفید باشد. می توانید دستگاه‌هاییمانند تلویزیون‌ یا کنسول‌بازی که جای ثابتی دارندرا با کابل وصل کنید.

 

آنتن ها را بچرخانید :

اگر روتر شما آنتن دارد، چرخاندن آنها می تواند به تقویت سیگنال کمک کند. چنانچه در یکخانه تک طبقه هستید، آنها را به صورت عمودی بگذارید تا سیگنال به طرفین پخش شود. اگر در یک ملک چند طبقه هستید،یکی را عمودی و دیگریرا افقی بگذارید.

 

روی سخت افزار سرمایه گذاری کنید :

اگراین اقدامات بی نتیجه بود، سخت افزار جدید می تواند پاسخگو باشد: یک شبکه مش مانند Nest Wi-Fi یاNetgear’sOrbiیک راه ساده برای گسترش شبکه در چندین اتاق است. همچنین می توانید آداپتورهایpowerlineرا امتحان کنید که به شما امکان می دهد اتصال اترنت را از هر یک از آنها دریافت کنید. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید