اخباراخبار جهان

پنج بار تعویق جراحی اضطراری یک نوجوان

به نقل از cbc : بیش از یک سال طول کشید تا سرانجام ناتان گیلسون 16 ساله تحت عمل جراحی اسکولیوز قرار گرفت، عمل جراحی او در این مدت پنج بار به تعویق افتاد.

اسکولیوز بیماری انحراف و کج شدگی ستون فقرات است که معمولا قبل از بلوغ رخ می دهد و بر کیفیت زندگی فرد تاثیر بسیار مخربی می گذارد.

والدین ناتان برای اولین بار در سال 2021 متوجه شدند که پسر 14 ساله شان شرایط عادی ندارد.

مادر ناتان درباره وضعیت او می گوید: «یک روز بچه ها در حال شنا بودند که یکی از دوستان ناتان متوجه وجود یک توده روی پشت او شد. من و پدر ناتان تا آن لحظه متوجه وجود چنین توده ای نشده بودیم، به همین دلیل به شدت نگران شدیم. ناتان قبلا مشکلاتی در زانو و مچ پا داشت، به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنیم».

در نهایت پزشک، ناتان را به بیمارستان کودکان مک مستر در همیلتون ارجاع داد تا در آنجا تحت نظر یک تیم تخصصی قرار بگیرد. به ناتان گفته شد که به اسکولیوز مبتلا است و به دلیل بروز همه ‌گیری باید دو سال و نیم در لیست جراحی منتظر بماند.

در صورتی که این بیماری درمان نشود، می تواند باعث درد و تغییر شکل ستون فقرات و آسیب های قلبی و ریوی دائمی شود.

ناتان گفت: «این بیماری زندگی روزمره من را به هم ریخته بود. من نمی توانستم در انجام فعالیت های روزمره دوستانم را همراهی کنم. نمی توانستم برای مدت طولانی در کلاس درس بنشینم. برای خلاصی از این وضعیت فقط به جراحی نیاز داشتم».

متاسفانه ناتان نیز مانند بسیاری از کسانی که با مشکلات جدی سلامتی دست و پنجه نرم می کنند، مجبور شد بیش از یک سال با وجود این درد منتظر بماند و بالاخره تحت یک عمل جراحی دیرهنگام قرار بگیرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید