اخباراخبار کانادا

پنجاه و پنج هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش انتاریو در فکر اعتصاب هستند

اتحادیه کارمندان آموزش و پرورش انتاریو به نمایندگی از 55 هزار نفر از آن‌ ها از جمله هیئت‌ امنا، کتابداران و مربیان کودکان، درخواستی را تحت عنوان <بدون هیئت‌ مدیره> را ارسال کرده است که در آن اشاره شده است آنها در مهلت کمتر از سه هفته اعتصاب قانونی می‌ کنند.

اتحادیه کارمندان عمومی کانادا امیدوار بود که بتواند طی مذاکرات دو روزه با آنها قدم مفیدی بردارد، اما روز جمعه اعلام کرد که مذاکرات به بن ‌بست رسیده است. زیرا دولت حتی یک قدم برای حل مسایل کلیدی برنداشته است. در نتیجه، آنها به سوی موقعیتی سوق داده شده‌ اند که نیاز به درخواست گزارش بدون هیئت‌ مدیره و افزایش فشار برای رسیدن به یک توافق از طریق مذاکره دارند. و شمارش معکوس ۱۷ روزه برای قرار گرفتن اتحادیه در موقعیت اعتصاب قانونی آغاز خواهد شد.

اتحادیه کارمندان عمومی کانادا به دنبال افزایش حقوق سالانه 11.7 درصدی است. و دولت در پاسخ به آنها افزایش دو درصدی در سال برای کارمندانی که کمتر از 40000 دلار حقوق می‌ گیرند و 1.25 درصد برای سایر کارمندان پیشنهاد داده است.

همچنین برای این مذاکرات دو روز 17 و 18  همین ماه در نظر گرفته شده است؛ وزیر آموزش، استفان لچه گفت که دولت آماده دستیابی به یک توافق عادلانه است و همچنین او خواسته‌ های اتحادیه کارمندان عمومی کانادا را غیرمنطقی خواند.

 او در بیانیه‌ ای نوشت: پس از یک ماه از شروع مدارس، والدین دانش‌ آموزان از این اقدام اتحادیه و ایجاد اختلال در کلاس ‌ها تشکر نخواهند کرد و او همه تلاشش را می ‌کند تا دانش ‌آموزان سر کلاس‌ های درس شان باقی بمانند.

چهار اتحادیه بزرگ معلمان پس از پایان قراردادشان در 31 آگوست، با دولت بر سر خواسته‌ هایشان مذاکره خواهند کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید