اخباراخبار کانادا

پلیس مونترال مرد سیاه پوستی را به ظن اینکه اتومبیل خود را دزدیده است، دستگیر و تحقیر کرد

بریس دوسا گفت افسران پلیس مونترال به ظن اینکه او اتومبیل خود را سرقت کرده است به او دستبند زدند و سپس با تظاهر به اینکه کلید دستبند را در اختیار ندارند، او را تحقیر کردند.

دوسا گفت که تا قبل از این اتفاق هرگز از پلیس نترسیده است، اما حالا جور دیگری به پلیس نگاه می کند.

دوسا گفت: «احساس می کنم آسیب دیده ام، احساس می کنم تحقیر شده ام؛ این واقعا یک تبعیض است. با هرکسی درباره این ماجرا صحبت می کنم، می گوید اگر سفیدپوست بودی، جور دیگری با تو رفتار می کردند و این واقعا آزاردهنده است».

پلیس اعلام کرد که سرویس پلیس مونترال در حال انجام تحقیقات اداری در این زمینه است. 

دوسا می گوید: «برای تهیه سیب زمینی سرخ کرده به مک دونالد رفته بودم. بعد از اینکه برگشتم در حالی که سعی می‌کردم در اتوموبیل خودم را باز کنم، افسران لباس شخصی بدون هیچ کارت شناسایی به من حمله کردند و به من دستبند زدند. بعد از آن گفتند که این اتوموبیل سرقتی است؛ حتی بدون اینکه نام من را بپرسند. پس از اینکه اسمم را پرسیدند و مدارک شناسایی ام را به آنها نشان دادم، تایید کردند که اتوموبیل مال خودم است. بعد گفتند که کلید دستبند را در اختیار ندارند و باید با ایستگاه پلیس تماس بگیرند، 15 دقیقه بعد یکی از همکاران آنها آمد و دستبند را باز کرد».

دوسا از یک رهگذر خواست که از این حادثه فیلم تهیه کند تا در صورت پیگیری قانونی، پلیس نتواند اظهارات او را تکذیب کند، این فیلم در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده ای منتشر شد.

بعد از این اتفاق، گروه های ضد نژاد پرستی، خواستار عذرخواهی پلیس شدند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید