اخباراخبار کانادا

پلیس تورنتو هیچ مدرکی دال بر حبس اجباری دانش آموز 6 ساله سیاه پوست پیدا نکرد

به گزارش ایران جوان و به نقل از cp24 پلیس تورنتو اعلام کرد که هیچ مدرکی دال بر حبس دانش آموز 6 ساله سیاه پوست در مدرسه پیدا نکرده است. این در حالی است که والدین این کودک و حامیان آنها اعلام کرده اند پرسنل مدرسه به زور این دانش آموز 6 ساله سیاهپوست را در اتاقکی به اندازه یک کمد حبس کرده اند.

والدین این کودک که در مدرسه دولتی جان فیشر در مرکز شهر تورنتو مشغول تحصیل است، در ماه مارس اتهاماتی را در این زمینه مطرح کردند و مصرانه این موضوع را با نژادپرستی ارتباط دادند.

اما شورای مدیران انتاریو 8 مه اعلام کرد که براساس یافته های پلیس هیچ قصدی در این زمینه در میان نبوده است و با استناد به سخنان پلیس، احتمال هر گونه اقدام نژادپرستانه را در این زمینه رد کرد.

با این وجود گروه حمایتی والدین کودکان سیاه پوست در تورنتو (PoBC) همچنان به این موضوع اعتراض دارد و معتقد است صدور چنین بیانیه ای چندان جای تعجب ندارد، زیرا پلیس به ندرت در تحقیقات مرتبط با خانواده های سیاهپوست، جانب عدالت را رعایت می کند.

این گروه همچنان معتقد است که پلیس تعمدا مسائل ضد نژادپرستی را در این میان نادیده گرفته است.

در ادامه گزارش cp24 آمده است:

اما پلیس تورنتو این موارد را قبول ندارد و می گوید افسران پلیس برای انجام تحقیقات در این پرونده با ده ها نفر از جمله قربانی، خانواده او، معلمان و مدیران مدرسه و والدین و دانش آموزان فعلی و سابق مدرسه صحبت کرده اند.

هیئت مدرسه ناحیه تورنتو (TDSB) در زمان وقوع این حادثه، مدیر، معاون و یکی از معلمان مدرسه جان فیشر را برکنار کرد.

فریدا مادر این پسر همچنان معتقد است که در کلاس درس و مدرسه در حق پسرش تبعیض صورت گرفته است و ترجیح می دهد از طریق قانونی برای احقاق حق پسر خود اقدام کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید