اخباراخبار کانادا

پلیس تورنتو: با اقدامات غیرقانونی تظاهرکنندگان حامی فلسطین برخورد می شود!

رئیس پلیس تورنتو با اشاره به تشدید تقابل و خشونت آمیز شدن اقدامات حامیان فلسطین و معترضان به جنگ اسرائیل و حماس، تاکید کرد نیروی تحت فرماندهی اش هرگونه اقدام غیرقانونی در تظاهرات ضد اسرائیلی را سرکوب خواهد کرد.

مایرون دمکیو، رئیس پلیس تورنتو، گفت: تعهد ما برای حفظ امنیت جامعه یهودی شهرمان تزلزل ناپذیر است. وی افزود پلیس  نیروهای ویژه را برای مدیریت بهتر اعتراضات مستقر خواهد کرد.

اقدامات جنایتکارانه ناشی از نفرت در شهر ما جایی ندارد. پلیس تورنتو در عزم خود برای بازگرداندن امنیت عمومی راسخ است. 

تورنتو پذیرای حدود 180 هزار – حدود نیمی از جمعیت یهودی کانادا – می باشد. از حملات 7 اکتبر حماس به اسرائیل، بسیاری از یهودیان تورنتو و شهرهای دیگر، نسبت به افزایش آزار و اذیت به دلیل اعتقادات یا قومیت خود، هشدار داده اند و برخی می گویند دیگر در کانادا احساس امنیت نمی کنند. 

یادآور می شود پلیس در حال برسی آتش سوزی مشکوک در یک فروشگاه مواد غذایی متعلق به یهودیان در نورت یورک، به عنوان اقدام جنایتکارانه ناشی از نفرت و همچنین اقدام تروریستی است. 

پلیس همچنین یک معترض حامی فلسطین به نام ماجد سامه هلال الخلاف را به اتهام حمل پرچم یک گروه تروریستی ممنوعه در تظاهرات یکشنبه گذشته در نزدیکی میدان ناتان فیلیپس تورنتو، بازداشت کرده است. 

پلیس تورنتو از ماه اکتبر، 117 اتهام جرم ناشی از نفرت را علیه 54 وارد کرده است.

در طول سال گذشته مجموعا 338 جنایت ناشی از نفرت در تورنتو رخ داد که 43 درصد آن ماهیت یهودی ستیزی داشت. پس از حملات 7 اکتبر، 57 درصد از این جنایات یهودی ستیزانه بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید