اخباراخبار کانادا

پشیمانی زوج انتاریویی از خرید خانه؛ اتفاقی که به کابوس تبدیل شده!

انتاریو- فرناندا سانتوس و گوستاوو پریرا، که در سال 2019 از برزیل به کانادا مهاجرت کردند، علیرغم آگاهی از گران بودن بازار مسکن، در مارچ گذشته خانه سه خوابه ای را در شرق لندن به قیمت 730 هزار دلار خریدند. 

آنها امروز، یک وام مسکن با نرخ متغیر (در حال حاضر 5.6 درصدی) – برای خانه ای که ارزش آن طی یک سال 150 هزار دلار کاهش یافته-  دارند و ماهانه 4400 دلار اقساط وام می پردازند. یعنی 1600 دلار بیشتر از آنچه پیش بینی می کردند. سانتوس 34 ساله می گوید: این یک کابوس است!

بانک مرکزی کانادا از ابتدای 2022 تاکنون هشت بار نرخ بهره را افزایش داده و به 4.5 درصد رسانده است. همچنین از زمانی که این زوج خانه خود را خریده اند، قیمت مسکن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. 

این زوج با وجود داشتن مشاغل خوب و مجموع درآمد سالانه 140000 دلار، برای حفظ خانه شان تلاش می کنند. هر دو به عنوان مهندس در برزیل کار می کردند. سانتوس اکنون در یک شرکت ساختمانی کار می کند و پریرا  مشغول گذراندن دوره آموزشی است؛ سانتوس گفت: مشکل ما فقط مورگیج نیست، بلکه مالیات بر دارایی، بیمه خانه و بیمه برای خودمان نیز هست. همچنین ماهانه 500 دلار برای بازسازی خانه می پردازیم.

آخر هفته برای این زوج معنا ندارد و هر دو برای UberEats و Instacart  کار می کنند تا صورتحساب هایشان را بپردازند.  سانتوس می گوید: وقتی 60 درصد درآمد را صرف وام مسکن می کنید، چیزی باقی نمی ماند. مجبوریم از پس اندازمان هزینه خورد و خوراک را تامین کنیم. 

جان پاسالیس، تحلیلگر مسکن، رئیس و کارگزار Realosophy Realty Inc در تورنتو، گفت که این زوج باید به وام دهنده خود(RMG Mortgages)   مراجعه کنند تا ببینند آیا می توانند پرداخت ماهانه را پایین بیاورند. یک گزینه ممکن، طولانی تر کردن دوره استهلاک – مدت زمانی که برای پرداخت کامل وام مسکن لازم است – می باشد. در این صورت مبلغ اقساط ماهانه کمتر می شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید