اخباراخبار کانادا

پشیمانی خریدار خانه: آیا در بازار داغ مسکن، باید دوره رسیدگی برای خریدار وجود داشته باشد؟

خرید خانه بزرگترین سرمایه گذاری مالی است که هر کسی ممکن است در طول زندگی خود تجربه کند. اما متاسفانه شما یک بازه زمانی نسبتا کوتاه برای تصمیم گیری دارید، زیرا ده ها نفر دیگر در صف انتظار قرار دارند و در صورت دست دست کردن، باید خیلی زود جای خود را به رقیب تان واگذار کنید.

این یک سناریوی رایج در بازار داغ مسکن تورنتو است. به همین دلیل بسیاری از خریداران بعد از مدتی کوتاه دچار پشیمانی می شوند و در صدد ترک معامله برمی آیند.

امسال بریتیش کلمبیا به خریداران خانه ها این حق را داد که پیشنهاد خرید خانه را ظرف سه روز کاری لغو کنند.

در حال حاضر انتاریو نیز در حال بررسی اعمال یک دوره رسیدگی (cooling off period) برای خریداران خانه‌ های پیش خرید (pre-construction) است؛ در این صورت حتی پس از امضای قرارداد خرید، خریدار فرصتی برای  ارزیابی مجدد تصمیم خود پیدا می کند.

انجمنی که نماینده خانه سازان کلانشهر تورنتو است، در اصل از این ایده حمایت می کند، زیرا براساس قانون کاندومینیوم، به خریداران خانه های پیش خرید 10 روز فرصت داده می شود تا در خرید خود تجدید نظر کنند.

در ادامه گزارش تورنتواستار آمده است:

اما در مورد خریداران خانه ‌های فروش مجدد (resale) چطور؟ مسئله این است که این افراد بیشتر در برابر رقابت سریع و غالبا بی‌ ثبات، آسیب ‌پذیر هستند، تاکنون دولت انتاریو در مورد اعمال یک دوره رسیدگی برای این افراد هیچ صحبتی نکرده است. اما از آنجایی که در بهار امسال به احتمال زیاد دوباره شاهد جنگ خریداران خواهیم بود، برخی از حامیان مصرف‌ کنندگان و حتی کارشناسان املاک می‌ گویند که یک دوره رسیدگی باید برای تمام خریداران خانه ها در نظر گرفته شود، تا افراد بتوانند تصمیم خود را مورد ارزیابی قرار دهند و در صورت امکان در آن تجدیدنظر کنند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید