اخباراخبار جهان

پزشکی که پس از بازگشت از سفر 20 دقیقه دوش را باز می گذارد می گوید این کار زندگی شما را نجات می ‌دهد

یک میکروبیولوژیست روتین ساده و در عین حال مهمی را به اشتراک گذاشته است که خود هر بار که از تعطیلات برمی گردد انجام می دهد.

دکتر تام مکین، 20 دقیقه بدون اینکه داخل حمام شود، دوش را باز می گذارد، سپس آن را می بندد و بعد از 20 دقیقه به حمام باز می گردد. او می گوید این فرآیند برای جلوگیری از استنشاق باکتری‌ های کشنده ای است که می توانند زندگی شما را تهدید کنند.  دکتر مکین می گوید زمانی که فرد در سفر است، آب راکد در سر دوش می تواند سمی شود. این بدان معناست که افراد در معرض خطر بیشتری برای استنشاق باکتری به نام لژیونلا هستند. لژیونلا می تواند باعث ذات الریه و نارسایی اندام ها شود که هر دو می توانند کشنده باشند. او می افزاید: با یک دست بینی و دهانم را می پوشانم و با دست دیگر دوش را باز می کنم. بعد از 20 دقیقه یا بیشتر، دوش را می بندم و برای حداقل 20 دقیقه دیگر به حمام برنمی ‌گردم. 

مکین این اقدام پیشگیرانه را بخصوص در تابستان توصیه می کند، زیرا لژیونلا زمانی رشد می کند که دما بین 20 تا 45 درجه سانتیگراد باشد. شلنگ های باغ و سیستم های آبپاش نیز خطرناک هستند.

سازمان جهانی بهداشت می گوید لژیونلا در حال افزایش است، به احتمال زیاد زیرا مردم به جای حمام دوش می گیرند. تخمین زده می شود که هر سال 500 بریتانیایی به این باکتری آلوده می شوند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید