اخباراخبار کانادا

پزشکان جوان به دنبال فرصت های آموزشی خارج از کانادا 

کانادا- در میانه کمبود کارکنان بهداشتی، دانشجویان پزشکی و پزشکان جوان در کانادا برای یافتن فرصت‌ های آموزش تکمیلی تلاش می کنند.  اما دکتر دزموند لدین، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه دالهوسی هالیفاکس، می گوید کانادایی های بیشتری برای تکمیل تحصیلات پزشکی به دنبال استفاده از فرصت های آموزشی در خارج از کانادا هستند.  

لدین می افزاید:  کانادا باید پذیرش دانشجو در دانشکده های پزشکی را گسترش دهد، زیرا کشور در میانه اپیدمی سه گانه آنفلوانزا، RSV و کووید با کمبود پرستار و پزشک روبرو است.

سال گذشته حدود 94 هزار پزشک در کانادا مشغول کار بودند که دو درصد بیشتر از 92166 پزشک در سال 2020 بود. این یعنی 246 پزشک برای هر یکصد هزار نفر جمعیت. 

لدین می گوید: از هر ده متقاضی ورود به دانشکده پزشکی، یک نفر پذیرفته می شود، زیرا فضاهای آموزشی محدود است. این تصمیم چندین سال پیش، یعنی زمانی که تصور می شد پزشکان مازاد بر نیاز وجود دارد، گرفته شد. 

لدین می گوید: هنگامی که دانشجویان پزشکی تحصیلات خود را به پایان برسانند، پس از آن باید دوره تحصیلات تکمیلی رزیدنتی را بگذرانند تا تجربه عملی در رشته خود کسب کنند. با این حال، در کانادا بسیاری از دانشجویان برای رزیدنتی با مشکل روبرو بوده و برای تکمیل دوره به خارج سفر می کنند. علاوه بر این، پزشکان خارجی به دلیل فرآیند دشوار دریافت مجوز طبابت در کانادا با موانع مشابه مواجه هستند.

لدین می ‌گوید برخی استان های کانادا برای پزشکان آموزش دیده در خارج از کشور فرصت های بیشتری فراهم کرده اند.  در ماه آگوست، نیوفاندلند 5 فرصت رزیدنتی برای دانشجویان کانادایی آموزش دیده خارج از کشور که مایل به بازگشت به کانادا می باشند، ایجاد کرد. نووآ اسکوشیا نیز 10 موقعیت برای دانشجویان کانادایی و غیرکانادایی آموزش دیده در خارج از کشور باز کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید