اخباراخبار کانادا

پروژه خط مترو یانگ شمالی یک قدم به عملی شدن نزدیک تر شد

استان افراد را به شغل وکارها متصل می کند و با مبارزه با ترافیک شدید در منطقه بزرگ تورنتو، اقداماتی برای بهبود وضعیت راه ها را انجام می دهد.

مقامات استانی یک درخواست درخواستی برای بررسی قابلیت توسعه بخشی برای قرارداد تونل پیشرفته صادر کرد، که یک مرحلهٔ مهم در برنامهٔ کاهش ترافیک، ارتباط مردم با شغل‌ها وتسهیل سفر بین منطقهٔ یورک وتورنتو است و بخشی از پروژه‌ی توسعه‌ی متروی  «Yonge North » است.

افزایش خط مترو شمال یانگ (Yonge North Subway Extension) یک پروژهٔ حیاتی ومهم برای منطقهٔ یورک است که به افراد دسترسی نیازمند به حمل ونقل عمومی قابل اطمینان و اتصال بیشتر به مراکز اشتغال اصلی در مارکام، وان و ریچموند هیل را فراهم می کند.

کارولین مولرونی، وزیر حمل ونقل، گفت: “با همکاری با همکاران ما در اتاوا، منطقهٔ یورک وشهر تورنتو، ما پیشرفت واقعی را برای به واقعیت پیوستن این پروژه نشان می دهیم.”

وزیر کسب و کار کوچک، ترویج صادرات و تجارت بین المللی، به نمایندگی از دومینیک لوبلانک، وزیر امور بین المللی، زیربناها و ادارات بین المللی.

.

همچنین گفت:”مشارکت برای ارائه پروژه های بزرگی مانند توسعه مترو یانگ شمالی کلیدی است. دولت ما به همکاری با دولت انتاریو برای ساخت ترانزیت در در منطقه تورنتو بزرگ وسراسر استان ادامه خواهد داد.”

افزایش طول خط متروی شمال یانگ، بیش از ۲۶ هزار نفر را در فاصله ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از ایستگاه‌های متروی جدید قرار می‌دهد روزانه ۹۰ هزار سفر انجام خواهد شد . این پروژه باعث کاهش زمان سفر روزانه مسافران تا حداکثر ۲۲ دقیقه خواهد شد.

خط مد نظر ۸ کیلومتر است و در این مسیر، مترو در ۵ ایستگاه در حد فاصل ایستگاه «Finch» تا ایستگاهی در شمال بزرگراه ۷ ریچموندهیل توقف خواهد داشت.

تلاش‌ها با هدف ساخت زیربنای لازم در ایستگاه فینچ برای ساخت این انشعاب مترو از ماه فوريه آغاز شده است. بهره‌وری از این پروژه ممکن است تا سال ۲۰۳۰ زمان ببرد.

متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.

https://news.ontario.ca/en/release/1002983/ontario-advancing-contract-for-yonge-north-subway-extension

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید