اخباراخبار جهان

پرنده آبی Twitter با لوگوی سگ جایگزین شد؛ آنچه باید بدانید! 

آمریکا- توییتر روز دوشنبه به طور ناگهانی لوگوی نمادین پرنده آبی خود را با لوگوی doge جایگزین کرد. این لوگو که به شکل یک سگ نژاد شیبا اینو است، همچنین چهره ارز دیجیتال dogecoin  است. 

به گزارش رویترز، در حالی که هیچ توضیح رسمی برای آن وجود ندارد، این اقدام تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر، از قاضی خواست یک دادخواست 258 میلیارد دلاری که او را به سرقت از طریق تبلیغ این ارز دیجیتال متهم کرده بود را، رد کند.

از زمان تغییر لوگو در بعد از ظهر دوشنبه، ارزش dogecoin نزدیک به 26 درصد افزایش یافته است.

اما آنچه در مورد Dogecoin می دانیم:

این رمز ارز ابتدا به عنوان یک شوخی خلق شد – دو مهندس نرم افزار آن را در سال 2013 ایجاد کردند تا حدس و گمان های پیرامون بیت کوین و اتریوم را به سخره بکشند. آن‌ ها استدلال کردند، هر چیزی می ‌تواند رمزنگاری شود، بنابراین یک سکه دیجیتال با چهره سگ شیبا اینو روی آن خلق کردند، پس از مدتی، سرمایه گذاران بیت کوین وارد این شوخی شده و مقادیر کوچکی از دوج کوین را خریداری کردند؛ ماسک مدت‌ هاست که این ارز دیجیتال را تبلیغ می‌ کند، حتی در حضورش در برنامه Saturday Night Live سال گذشته آن را تبلیغ کرد.

سرمایه گذاران dogecoin، این میلیاردر را به ایجاد یک طرح هرمی و افزایش عمدی قیمت dogecoin تا بیش از 36 هزار درصد در طول دو سال و سپس سقوط آن متهم کرده اند.  اما وکلای ماسک این پرونده را به دلیل اظهارات بی ضرر و اغلب احمقانه ماسک، بی اساس می دانند. 

جایگزینی نماد توییتر با dogecoin آخرین مورد از تغییرات غیرقابل پیش بینی و ناگهانی است که از زمان تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک در ماه اکتبر، ایجاد شده اند. قبل از تغییر لوگو، از کاربران خواسته شد برای خرید اشتراک توییتر اقدام کنند و یا علامت چک یا تایید حساب شان را از دست بدهند. هزینه اشتراک از 8 دلار در ماه برای کاربران فردی، تا 1000 دلار در ماه برای یک سازمان یا شرکت، متغیر است. تنها فرد یا سازمان شناخته شده ای که تاییدیه یا چک مارک راستی آزمایی حساب خود را از دست داد، نیویورک تایمز بود.  

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید