اخباراخبار کانادا

پرداخت 38 هزار دلاری دولت انتاریو بابت استیکر اتومبیل!

زمانی که داگ فورد اعلام کرد که دولتش استیکر های پلاک اتومبیل را حذف می کند، انتاریویی ها بسیار از این موضوع استقبال کردند، زیرا این برای آنها به معنای صرفه جویی 120 دلاری به ازای هر اتومبیل بود.

از 30 مارس 2022 کلیه وسائط نقلیه در استان انتاریو دیگر نیازی به الصاق استیکر پلاک ندارند.

در راستای اجرای، این قانون دولت داگ فورد اعلام کرد هزینه الصاق استیکر پلاک اتومبیل به کلیه مالکان وسائط نقلیه که 12 ماه قبل از اجرایی شدن این قانون اقدام به خرید آنها کرده بودند، بازپرداخت می شود.

برخی از مردم از این اقدام دولت استقبال کردند و برخی فقط آن را یک نمایش انتخاباتی نامیدند. 

پس از اجرای این قانون، بازپرداخت هزینه ها آغاز شد، با توجه به اینکه این سیستم کاملا اتوماتیک بود، دیگر نیازی نبود افراد شخصا درخواست دهند.

اما اجرای این قانون در عمل با بی نظمی های زیادی همراه شد، خیلی ها بسیار بیشتر از آنچه که برای این استیکر ها پرداخت کرده بودند، دریافت کردند و خیلی ها کمتر. به عنوان مثال در یک مورد 38 هزار دلار به حساب صاحب یک اتومبیل واریز شد؛ در حالی که گزارش ها حاکی از این است که برخی ها تا سقف 16 هزار و حتی 19 هزار دلار نیز دریافت کرده اند.

در این میان گفته شده که جمعا 3 میلیون دلار به افرادی پرداخت شده که صاحب بیش از 5 اتومبیل بوده اند. این در حالی است که اکثر رانندگان مبالغی کمتر از هزار دلار دریافت کرده اند.

اجرای این قانون در انتاریو به این معنی است که دیگر لازم نیست افراد برای تمدید پلاک اتومبیل خود هزینه ای پرداخت کنند. اما این به معنی عدم پرداخت عوارض یا هزینه بیمه اتومبیل نیست.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید