اخباراخبار کانادا

پرداخت میلیاردها دلار مزایای کووید به افراد غیرواجد شرائط در کانادا

اتاوا- کارن هوگان، حسابرس کل کانادا در گزارش ممیزی، کارنامه دولت در مواجهه با پاندمی را مثبت و منفی ارزیابی کرد و گفت اگرچه دولت در تامین و توزیع سریع واکسن کووید و ارائه مزایای پاندمی به مردم موفق بود، اما میلیون ها دوز واکسن را به هدر داد و میلیاردها دلار مزایا به افراد غیرواجد شرایط پرداخت نمود.

هوگان گفت: دولت در سال 2020، تصمیم گرفت به اطلاعات ارائه شده توسط متقاضیان مزایا اکتفا کند و راستی آزمایی را انجام نداد. حسابرسی ها حاکی از 4.6 میلیارد دلار اضافه پرداخت به افراد غیر واجد شرائط است. حداقل 27.4 میلیارد دلار پرداختی به افراد و کارفرمایان باید مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

در حالی که 2.3 میلیارد دلار اضافه پرداخت تا تابستان امسال بازیابی شد، اما دولت به دلیل محدودیت های زمانی و قانونی، وقت کافی برای شناسایی و بازیابی مابقی را نخواهد داشت. دولت قانونا 36 ماه از زمان پرداخت مزایا برای تایید صحت پرداخت فرصت دارد. این بازه زمانی در صورت تردید اداره مالیات به درست بودن اطلاعات ارائه شده از سوی درخواست کنندگان، می تواند تا 72 ماه تمدید شود. 

دفتر حسابرسی کل کشور در گزارش تحلیلی خود به مزایایی مانند CERB؛ یارانه حقوق و دستمزد و غیره توجه کرده است. ممیزی همچنین برای اثبات پرداخت به موقع مزایا به دریافت کنندگان واجد شرائط  و همچنین ارزیابی تاثیر این حمایت های مالی در دستیابی به اهداف اعلام شده، انجام گرفته است.

هوگان گفت: دولت به سرعت افراد و کارفرمایان را مورد حمایت قرار داد تا از افزایش فقر جلوگیری کرده و اقتصاد را در عبور از پاندمی یاری کند.  تولید ناخالص داخلی کانادا بین فوریه و آوریل 2020 حدود 17 درصد کاهش یافت، اما اقتصاد تا نوامبر 2021 به وضعیت قبل از پاندمی بازگشت.

.

اما علیرغم دستیابی به اهداف اعلام شده، تلاش های دولت برای راستی آزمایی و بازیابی پرداخت های نادرست به موقع نبوده و احتمالا بخشی از مبالغ پرداخت شده غیرقابل وصول خواهد بود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید