اخباراخبار کانادا

پدر مجرد در صورت بی خانمان شدن سرپرستی فرزندش را از دست می دهد

مردی از سنت جانز به دلیل کمبود مسکن مقرون بصرفه برای افراد دارای فرزند در آستانه بی خانمانی و از دست دادن سرپرستی فرزندش قرار دارد. 

تریستن کیتس 27 ساله هم اکنون با مادر و پسر سه ساله اش جیکوب در یک بیسمنت آپارتمان کوچک زندگی می کند که فقط به یک نفر اجاره داده شده است. تریستن به خبرنگاران CBC  گفت او و پسرش چند ماه با بی خانمانی و چادرنشینی فاصله دارند. زیرا صاحبخانه به مادر وی در مورد حضور دو فرد دیگر در آپارتمان اخطار داده است. 

او و پسرش از جمله افراد زیادی هستند که در سراسر کشور با بحران مسکن دست بگریبان هستند. اگر فرد دارای فرزند باشد، مواجهه با بی خانمانی و زندگی در پناهگاه یا چادر به مراتب سخت تر می شود. 

کیتس می گوید: من مواد مخدر مصرف می کردم و مشروب می نوشیدم. برای مادرم زندگی خوبی فراهم نکردم زیرا خودم یک زندگی خوب را تجربه نکردم. اما وضعیتی که اکنون در آن قرار دارم می تواند تلاش هایم برای بهبودی را خنثی کند. 

کیتس که در 17 سالگی پدر شد می گوید در ابتدا آمادگی قبول این مسوولیت را نداشت و در 18 سالگی بی خانمان شد. اما برای بهبودی و مراقبت از پسرش سخت تلاش کرده است.  او می گوید دولت استانی در یافتن مسکن برای او و پسرش کمکی نکرده است و اگر مجبور به رفتن به پناهگاه شود، سرپرستی پسرش را از دست می دهد. 

کیتس گفت سه گزینه برای مسکن دارد: اجاره در بازار خصوصی، مسکن دولتی و پناهگاه موقت. او به صاحبخانه های خصوصی بی شماری پیام داده، اما جواب نگرفته است. گزینه دوم این است که منتظر آزاد شدن یک واحد اجاره ای متعلق به دولت نیوفاندلند و لابرادور باشد. اما لیست انتظار هم اکنون 1 هزار نفر را در خود جای داده است. گزینه سوم، یعنی زندگی در پناهگاه به همراه جیکوب غیرممکن است. سنت جانز پناهگاه های اضطراری برای زنان و کودکان قربانی خشونت خانگی دارد، اما والدین مجرد بی خانمان از گزینه های محدودتری برخوردار می باشند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید