اخباراخبار کانادا

پایان کار ترودو در انتخابات پیش‌رو!

نظرسنجی جدید موسسه انگوس رید نشان می ‌دهد که بیش از نیمی از کانادایی ‌ها معتقدند جاستین ترودو باید قبل از انتخابات فدرال بعدی از رهبری حزب لیبرال کناره‌ گیری کند. حتی در میان رای دهندگان لیبرال نیز تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که او باید رهبری حزب را به یک چهره جدید تحویل دهد. هر چند در مورد اینکه این شخص چه کسی باید باشد، اتفاق نظری وجود نداشت.

به طور مشابه وقتی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی پرسیده شد که به نظر آنها کدام یک از رهبران احزاب کانادا شایسته نخست وزیری هستند، هیچ شخص به خصوصی انتخاب نشد.

این نظرسنجی که در این ماه به صورت آنلاین در میان 1878 بزرگسال کانادایی انجام شد، نشان داد که 57 درصد از شرکت کنندگان معتقد بودند که ترودو باید قبل از انتخابات بعدی سال 2025 از سمت خود به عنوان رئیس حزب لیبرال کناره گیری کند. فقط 28 درصد معتقد بودند که او باید ادامه دهد و 15 درصد نیز نظری نداشتند.

اما این ارقام برای رای دهندگان طرفدار حزب محافظه کار افزایش یافت، زیرا 82 درصد از آنها خواهان کناره گیری ترودو بودند و فقط 12 درصد معتقد بودند که او همچنان باید در قدرت بماند.

جالب اینجاست که این درصد هر چند برای طرفداران حزب لیبرال پایین آمد، اما هنوز هم 41 درصد از آنها معتقد بودند که نخست وزیر باید کناره گیری کند، که رقم بسیار چشمگیری است.

در عین حال این نظرسنجی خبر بد دیگری هم برای ترودو داشت، زیرا نشان داد که محبوبیت کلی ترودو به 31 درصد کاهش یافته است که از اوت 2019 بی سابقه است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید