اخباراخبار کانادا

پایان دوران سیاسی جاستین ترودو!

بیایید تصور کنیم اکتبر 2023 است. اگر درست به خاطر داشته باشم، آخرین انتخابات در سال 2021 بود، بنابراین به احتمال زیاد انتخابات بعدی حدود دو سال آینده خواهد بود.

از طرف دیگر پیر پالیو مصمم است که از یک شگرد بوکس که جاستین ترودو نیز با آن آشنایی دارد استفاده کند و آن چیزی نیست جز اینکه قبل از شروع دعوا مشت خود را نشان دهد. او تا حالا با شگردهای تبلیغاتی گفته که می خواهد قیمت سوخت و مسکن را کاهش دهد. کامل مشخص است که بیشتر این حرف ها بیشتر شواف تبلیغاتی هستند، چون خیلی از آنها آشکارا خلاف قانون اساسی هستند؛ مانند جریمه شهرداری‌ ها به دلیل عدم تایید مجوزهای مسکن.

مبارزات سیاسی در کانادا بسیار کوتاه است و به فاصله زمانی بین زمان برگزاری انتخابات و تاریخ انتخابات که حدود 6 تا 8 هفته است خلاصه می شود. ترودو در اولین مبارزات انتخاباتی خود، با حدود 20 درصد رای وارد شد و با بیش از 40 درصد آرا از آن بیرون آمد.

او حتی منتظر ماند تا محافظه کاران ابتدا تبلیغات خود را به نمایش بگذارند و سپس به آنها پاسخ داد؛ که البته شگرد او به ثمر نشست.

از طرف دیگر باید بپذیریم که پالیو یک نامزد ناقص است و همه در سیاست کانادا آن را می دانند. مشکل اصلی ترودو در حال حاضر حزب لیبرال است که عادت دارد بعد از شروع خوب، کم بیاورد؛ دقیقا مانند کرتین که دارای سه دولت اکثریت بود. مشکل این است که لیبرال ها برنامه منسجمی برای حرکت رو به جلو ندارند و این برای آنها بسیار بد است.

اما ترودو عجله ندارد، او در زمان مناسب به مصاف پالیو خواهد رفت. پالیو در حال حاضر از مزیت مالی برخوردار است، به همین دلیل است که تبلیغات می کند. اما اگر همچنان به این رویه ادامه دهد، مدت زیادی دوام نمی آورد. ترودو ممکن است فعلا دست پایین را داشته باشد، اما پالیو نیز نمی تواند به راحتی او را ناک اوت کند!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید