اخباراخبار کانادا

پایان تعطیلات زمستانی با بازگشت سرمای کلاسیک کانادایی

تعطیلات زمستانی به پایان رسید، اما گویا هوای نسبتا بهاری کانادا را نیز با خود برد، زیرا آن گونه که از قراین برمی آید هوای زمستانی کلاسیک کانادایی پایان ژانویه تا اوایل فوریه دوباره به غرب و مرکز کانادا برمی گردد.

براساس پیش بینی های هواشناسی همانطور که به سمت هفته پایانی ژانویه می رویم، یک جبهه هوای سرد از شمال و سیبری به سمت پایین می آید و قسمت های عمده ای از کانادا را درگیر می کند.

بر این اساس پیش ‌ینی میشود که نیمه شرقی کشور در هفته آخر ژانویه هوایی نسبتا طوفانی را تجربه کند، انتظار می رود این جبهه هوا سپس به سمت شمال حرکت کند و در آن منطقه نیز سبب بارش شدید برف و باران و یخبندان شود.

درضمن وجود یک الگوی بندالی مضاعف باعث می شود که سرما تقویت شده و به سراسر کانادا و بخش هایی از ایالات متحده گسترش یابدآلاسکا و گرینلند قرار دارد، هوای سرد را به سمت جنوب می ‌کشاند؛ از این رو انتظار می رود دمای مناطق مرکزی کانادا به  در اوایل فوریه، این هسته هوای سرد احتمالا در نیمه غربی کشور مستقر خواهد شد.

از طرفی یک پشته هوا از جنوب شرقی ایالات متحده که دارای دمای ملایم تری است به سمت کانادا حرکت می کند و خود را به شرق کشور می رساند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید